Zaproszenie na konferencję ws. budowy największej chlewni przemysłowej w Polsce

W imieniu Koalicji Społecznej Stop Fermom Przemysłowym zapraszamy  na konferencję prasową, która odbędzie się 8 lutego (wtorek) o godz. 11:00 pod Sejmem.

  • W Siedleminie pod Jarocinem mieszkańcy protestują przeciwko budowie największej w Polsce przemysłowej chlewni. Inwestorem jest znany hodowca norek Wojciech Wójcik, brat Szczepana Wójcika, właściciel największej fermy norek w Polsce (Góreczki, woj. wielkopolskie).

 

  • Chlewnia na prawie 46 tysięcy świń miałaby powstać na polach, niespełna kilometr od pierwszego w Polsce osiedla wybudowanego w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Dziś mieszka tam blisko 1000 osób.

 

  • Sytuacja mieszkańców Siedlemina nie miałaby miejsca, gdyby obowiązywała zaniedbywana od lat ustawa odległościowa w kształcie proponowanym od lat przez Koalicję Stop Fermom Przemysłowym – oddalenie ferm od zabudowy mieszkalnej o 2 kilometry. Tymczasem aktualny projekt ustawy zakłada maksymalne oddalenie największych ferm od domów o zaledwie 500 metrów, a zatem gigantyczna chlewnia Wójcika i tak mogłaby powstać.

 

  • Podczas konferencji organizowanej wspólnie z mieszkańcami Siedlemina chcemy nagłośnić ich protest przeciwko szkodliwej inwestycji i zwrócić uwagę na konieczność natychmiastowego powrotu do prac nad treścią ustawy odległościowej, tak aby jej zapisy uniemożliwiały budowę takich obiektów, poprzez zwiększenie odległości ferm przemysłowych od zabudowy mieszkalnej do 2 kilometrów.
 
W konferencji wezmą udział również politycy z Zielonych, Lewicy, Polska 2050 oraz Platformy Obywatelskiej, a także mieszkańcy Siedlemina.
Źródło: Informacja prasowa

Szczegóły wydarzenia

Termin nadsyłania zgłoszeń: 08.02.2022
Rozpoczęcie wydarzenia: 08.02.2022
Zakończenie wydarzenia: 08.02.2022
Miejsce wydarzenia: Warszawa pod siedzibą Sejmu RP
Organizator: Koalicja Społeczna Stop Fermom Przemysłowym

Dane kontaktowe ↓

Odwiedź inne nasze portale

Całość na portalu edufin.pl

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!