XX edycja konkursu „Człowiek bez barier”!

Integracja już po raz 20. rozpoczyna poszukiwania osób z niepełnosprawnością, które są aktywne na różnych polach, ale też bezinteresownie pomagają innym, a ich życie społeczne lub zawodowe oraz sposób radzenia sobie z niepełnosprawnością mogą być wzorem do naśladowania. Termin naboru zgłoszeń upływa 28 września 2022 r.

O konkursie

Konkurs „Człowiek bez barier” to przedsięwzięcie promujące osoby z niepełnosprawnością, które są inspiracją, biorą los w swoje ręce, pokazując innym jak mimo ograniczeń można uczynić życie swoje i innych pełniejszym. Jeśli znasz taką osobę – nie zwlekaj i zgłoś ją do naszego konkursu!

– Konkurs przyczynił się do uwidocznienia w przestrzeni publicznej i społecznej osób z niepełnosprawnościami. Laureaci konkursu prezentują barwną mozaikę umiejętności, talentów i zawodów. Są wśród nich m. in. wykładowcy akademiccy, politycy, samorządowcy, artyści, a także sportowcy – podkreślała prezes Integracji Ewa Pawłowska we wstępie do zeszłorocznego folderu z sylwetkami nagrodzonych.

Zwycięzcą ubiegłorocznej edycji Konkursu był Mirosław Piesak – sportowiec, mistrz świata i Europy, paraolimpijczyk poruszający się na wózku, instruktor i propagator aktywnej rehabilitacji, społecznik promujący sport osób z niepełno sprawnościami i walczący o prawo do godnego życia mieszkańców domów pomocy społecznej.

– Nie zmarnowałem swojego życia. Jestem szczęśliwy. I jak Bóg da, to jeszcze będę dzielić swoim doświadczeniem, radą z innymi, którzy są w potrzebie – mówił podczas Gali Laureat.

W tym roku Konkurs odbędzie się po raz 20. Jury z grona 20 półfinalistów wybierze „Człowieka bez barier 2022” i troje równorzędnych wyróżnionych. W tegorocznej edycji po raz pierwszy zostanie też przyznana nowa nagroda – „Młody Człowiek bez barier 2022”, osobie w wieku od 14 do 20 lat, za wyjątkowe osiągnięcia, aktywną postawę i bezinteresowne działanie na rzecz innych. Poznamy również laureatów Nagrody

Publiczności oraz „Osobowość internetowa” przyznawanych przez czytelników portalu Niepelnosprawni.pl oraz magazynu „Integracja”. Z okazji jubileuszu Konkursu wręczona zostanie Nagroda Specjalna – „Człowiek bez barier 20-lecia”.

Tegorocznych laureatów poznamy podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim 6 grudnia 2022 roku.

 

Zgłoś Kandydata!

Kandydata do Konkursu „Człowiek bez barier 2022” może zgłosić każdy, przesyłając zgłoszenie mailem na adres: czlowiekbb@integracja.org (umieszczając w temacie: „Konkurs Człowiek bez barier 2022”) lub pocztą tradycyjną na adres: Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji, ul. Andersa 13; 00-159 Warszawa, z dopiskiem „Konkurs Człowiek bez barier 2022”. Termin naboru zgłoszeń upływa 28 września 2022 roku.

Więcej informacji w Regulaminie Konkursu  „CZŁOWIEK BEZ BARIER 2022” . Pobierz formularz zgłoszeniowy do Konkursu „CZŁOWIEK BEZ BARIER 2022”, zawierający: miejsce na wpisanie danych Kandydata i Zgłaszającego, opis działań Kandydata, rekomendacje, zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz zgodę na wykorzystanie wizerunku.

W razie dodatkowych pytań należy kontaktować się z organizatorem przez adres e-mailowy: czlowiekbb@integracja.org lub telefonicznie:

Katarzyna Figura, tel. 505 602 711

Joanna Krok, tel. 519 066 474

Źródło: http://www.niepelnosprawni.pl/

Szczegóły wydarzenia

Termin nadsyłania zgłoszeń: 28.09.2022
Rozpoczęcie wydarzenia: 04.08.2022
Zakończenie wydarzenia: 06.12.2022
Miejsce wydarzenia: Cała Polska
Organizator: Integracja

Dane kontaktowe ↓

Odwiedź inne nasze portale

Całość na portalu edufin.pl

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!