Włącz edukację finansową do oferty Twojej biblioteki! Cykl spotkań on-line

Zapraszamy bibliotekarzy i bibliotekarki a także lokalnych edukatorów i animatorów na cykl spotkań online organizowanych w ramach projektu “Edukacja finansowa w bibliotekach publicznych (FINLIT)”.

Porozmawiamy o tym, jak biblioteki mogą wspierać dorosłych mieszkańców, którym na co dzień potrzebna jest wiedza finansowa. Pokażemy wypracowane w ramach projektu narzędzia – kursy e-learningowe, programy szkoleń oraz scenariusze do prowadzenia zajęć w bibliotekach. Podzielimy się doświadczeniami bibliotekarzy, którzy uczestniczyli w pilotażu projektu. Zapraszamy zarówno tych bibliotekarzy, którzy już próbowali edukacji finansowej w swoich bibliotekach jak i te osoby, które chciałyby zacząć przygodę z edukacją finansową w bibliotece.

10.12.2021 (piątek), godz. 12.00
Edukacja finansowa w bibliotece – modelowe rozwiązania

Podczas spotkania warsztatowego będzie okazja, by przedyskutować sposób prowadzenia edukacji finansowej w bibliotece, poznać wypróbowane rozwiązania i przetestowane zasoby – kursy e-learningowe, programy, scenariusze. Spotkanie poprowadzą edukatorzy i edukatorki, twórcy zasobów edukacyjnych FINLIT. Porozmawiamy także z praktykami, bibliotekarzami i bibliotekarkami, którzy już przetestowali udostępnione zasoby. Warsztat jest zaplanowany na 120 minut.

Link do rejestracji na warsztat

Po kliknięciu w link, Zoom poprosi o podanie imienia (first name), nazwiska (last name) oraz adresu email. Po rejestracji otrzymacie na podany adres email link do wejścia na warsztat (niebieski kafelek „Join”). Rejestracji można dokonać także tuż przed spotkaniem 10 grudnia.

17.12.2021 (piątek), godz. 13.00
Jak się przygotować do prowadzenia edukacji finansowej w bibliotece?

Jakie kompetencje są potrzebne bibliotekarzom i bibliotekarkom do prowadzenia zajęć z edukacji finansowej w bibliotece? Czego możemy się dowiedzieć z kursów e-learningowych dla bibliotekarzy na platformie https://finlit.eu ? Od czego zacząć przygotowania gdy uczymy dorosłych? Skąd czerpać inspiracje? Kim są nasi sprzymierzeńcy?

Link do rejestracji na webinarium
Webinarium trwa 60 minut.

Polecamy także nagranie webinarium z 6.12.2021 pt. „Jak to zrobić samodzielnie i przeżyć? – kurs edukacji finansowej dla mieszkańców w bibliotece”, które udostępnimy w portalu www.biblioteki.org oraz na https://finlit.eu 10 grudnia br.

Podczas spotkania rozmawialiśmy m.in. o tym, dlaczego potrzebujemy wiedzy o finansach na co dzień oraz jak można w bibliotekach realizować edukację finansową, wykorzystując gotowe zasoby edukacyjne wypracowane w projekcie FINLIT, aby rozwijać ofertę swoich bibliotek na rzecz społeczności lokalnych.

Od grudnia 2018 r. FRSI wraz z partnerami z trzech krajów Europy Środkowej, tj. Bułgarii, Rumunii i Słowenii realizuje projekt pod nazwą „Edukacja finansowa w bibliotekach publicznych” (ang. Financial literacy through public libraries) (FINLIT). Projekt jest współfinansowany ze środków Programu Unii Europejskiej Erasmus+.

Wypracowaliśmy model edukacji finansowej, na podstawie którego pracownicy bibliotek będą mogli prowadzić w swoich placówkach edukację finansową dla dorosłych użytkowników bibliotek. Dzięki otwartym bezpłatnie zasobom na platformie finlit.eu bibliotekarze i bibliotekarek zdobędą kompetencje przewodników po wiedzy finansowej a użytkownicy bibliotek – zwiększą swoją wiedzę finansową, aby świadomie korzystać z produktów oferowanych na rynku usług finansowych, w szczególności przez internet.

Więcej informacji o projekcie „Edukacja finansowa w bibliotekach publicznych” (FINLIT)

Platforma projektu FINLIT z kursami e-learningowymi i materiałami edukacyjnymi

Źródło: Informacja prasowa

Szczegóły wydarzenia

Termin nadsyłania zgłoszeń: 17.12.2021
Rozpoczęcie wydarzenia: 10.12.2021
Zakończenie wydarzenia: 17.12.2021
Miejsce wydarzenia: On-line
Organizator: Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego

Dane kontaktowe ↓

Odwiedź inne nasze portale

Całość na portalu edufin.pl

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!