Warsztaty dla Sygnatariuszy Deklaracji organizacji społecznych na rzecz klimatu

Bardzo cieszymy się, że działacie z nami na rzecz klimatu i aby Wam to ułatwić serdecznie zapraszamy Was na poniższe szkolenia.

14 marca i 12 kwietnia: „Mozaika klimatyczna” z Martą Jedlińską, ekspertką Banku BNP Paribas – Siedziba Banku BNP Paribas ul. Marcina Kasprzaka 2, g. 10:00-13:00 – FORMULARZ REJESTRACYJNY

Warsztat „Mozaika klimatyczna” organizowany we współpracy z Fundacją BNP Paribas pozwala na poznanie kluczowych elementów nauki o klimacie, od wzrostu poziomu CO2 w atmosferze, po zakwaszenie oceanu czy zaburzenia obiegu wody. Warsztat pokazuje relacje przyczynowo-skutkowe oraz wpływ deregulacji naturalnych mechanizmów zarówno na ekosystemy, jak i życie ludzkie. Materiały oparte są na raportach IPCC, czyli Międzyrządowego Zespołu ds. Zmiany Klimatu. Pracujemy w grupie 8-12 osób przez 3 godziny przy pomocy 42 kart. O przyjęciu na warsztat decyduje kolejność zgłoszeń. Z jednej organizacji w warsztacie może wziąć udział 1 osoba. 

***

4 kwietnia: Warsztat „Dlaczego potrzebujemy opowieści o klimacie” z dr hab. Marcinem Napiórkowskim – Siedziba Banku Santander al. Jana Pawła II 17 – FORMULARZ REJESTRACYJNY

Warsztat z dr hab. Marcinem Napiórkowskim będzie kontynuacją spotkania, które odbyło się podczas ogłoszenie Deklaracji 12 grudnia. Nie martwcie się, jeśli Was na nim nie było, ćwiczenia warsztatowe poprzedzi krótki wykład wprowadzający. Badania pokazują, że informacje rozpowszechniają się nie dlatego, że są prawdziwe, ale dlatego, że są przydatne i ciekawe. Prawdy nie zmienimy, fakty są, jakie są. To, co możemy (i musimy!) zrobić, to sprawić, żeby prawda była przydatna i ciekawa dla naszych odbiorców. Narzędziem potrzebnym do tego są opowieści, które pozwalają nadać sens faktom. Podczas warsztatów będziemy pracować w grupach, porozmawiamy również o strategiach i taktykach komunikacyjnych.

Źródło: Informacja nadesłana do redakcji

Szczegóły wydarzenia

Termin nadsyłania zgłoszeń: 12.04.2024
Rozpoczęcie wydarzenia: 14.03.2024
Zakończenie wydarzenia: 12.04.2024
Miejsce wydarzenia: Warszawa
Organizator: Forum Darczyńców

Dane kontaktowe ↓

Odwiedź inne nasze portale

Całość na portalu edufin.pl

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!