Trwa rekrutacja młodych ekspertów do programu SKOK W DOK

Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy zaprasza uczennice i uczniów w wieku 12-16 lat do udziału w programie SKOK W DOK. Laboratorium pomysłów dokumentalnych. Głównym zadaniem młodych ekspertów będzie ocenianie pomysłów na filmy dorosłych twórców. Rekrutacja trwa do 16 października.

Od października 2022 do kwietnia 2023 młodzi eksperci wezmą udział w sześciu spotkaniach warsztatowych, które pomogą im przygotować się do roli krytyków filmowych – wspólnie z twórcami będą oglądać i rozmawiać o filmach z sekcji Oki Doki Millennium Docs Against Gravity Film Festival, poznają podstawy języka filmu i będą ćwiczyć krytyczne myślenie oraz sztukę argumentacji. Warsztaty będą odbywać się online. W programie mogą wziąć udział młodzi ludzie z całej Polski.

SKOK W DOK. Laboratorium Pomysłów Dokumentalnych to eksperymentalny program edukacyjny skierowany do osób kreatywnych, które chcą robić filmy dokumentalne i mają pomysły na opowieść o świecie dzieci lub młodzieży. Powstał z potrzeby stworzenia mediów, które pomogą nam – dorosłym – rozmawiać z młodszym pokoleniem, zwłaszcza w czasie różnego rodzaju kryzysów.

Rekrutacja młodych ekspertów (12-16 lat) do programu trwa do 16 października 2022.

Formularz rejestracyjny

Więcej o programie

Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy to warszawska instytucja zajmująca się filmem, realizująca ważne zadania związane z upowszechnianiem kultury i edukacji filmowej oraz z refleksją nad rolą kultury audiowizualnej i cyfrowej w dzisiejszym społeczeństwie. Twórca i operator platformy VOD Warszawa sfinansowanej przez Miasto Stołeczne Warszawa.

Platforma VOD Warszawa została zaprojektowana z myślą o warszawskich instytucjach kultury i organizacjach pozarządowych, a przede wszystkim – ich publiczności. Jej idea powstała podczas spotkań grupy cyfrowej i jest wynikiem wspólnej pracy wielu osób z warszawskich teatrów, muzeów, fundacji i stowarzyszeń oraz zespołu Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy. Wspólnota instytucji, organizacji pozarządowych i ludzi kultury, bycie razem pod jednym adresem internetowym, współpraca i efekt skali to tylko niektóre hasła, które za nią stoją. Budowę VOD Warszawa sfinansowało m.st. Warszawa.

Strona www

Platforma VOD Warszawa

Facebook

Instagram

YouTube

Linkedin

Spotify

Źródło: Informacja prasowa

Szczegóły wydarzenia

Termin nadsyłania zgłoszeń: 16.10.2022
Rozpoczęcie wydarzenia: 28.09.2022
Zakończenie wydarzenia: 16.10.2022
Miejsce wydarzenia: Warszawa
Organizator: Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy

Dane kontaktowe ↓

Odwiedź inne nasze portale

Całość na portalu edufin.pl

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!