Społeczne Agencje Najmu – konkurs dla samorządów

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej ogłosiło kolejny konkurs dla samorządów w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego. Konkurs skierowany jest do gmin, które są zainteresowane innowacyjnym rozwiązaniem z obszaru polityki mieszkaniowej, jakim jest Społeczna Agencja Najmu.

Społeczna Agencja Najmu to podmiot tworzony przez gminę. Pośredniczy pomiędzy właścicielem mieszkania (najczęściej prywatnego) a lokatorami mieszkań, czyli osobami, którym dochody lub sytuacja życiowa utrudniają najem mieszkania w warunkach rynkowych, tj. osoby z niepełnosprawnościami czy młodzi ludzie opuszczający pieczę zastępczą.

Właściciele mieszkań, którzy wydzierżawią je agencji, mogą liczyć na dodatkowy dochód bez opodatkowania. Najemcy mieszkania zyskują z kolei dostęp do lokali w przystępnych cenach, szerokiej oferty usług aktywizacyjnych oraz możliwość uzyskania dopłaty do czynszu.

Dzięki środkom z Europejskiego Funduszu Społecznego gminy mają szansę przetestować nowy instrument realizacji społecznej polityki mieszkaniowej w bezpiecznych warunkach pilotażu.

Budżet konkursu to 100 mln zł. Wartość jednego projektu to maks. 10 mln zł. Wnioski o dofinansowanie można składać do 5 kwietnia 2024 r.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu są dostępne w ogłoszeniu o naborze na portalu Funduszy Europejskich.

Źródło: https://www.rozwojspoleczny.gov.pl

Szczegóły wydarzenia

Termin nadsyłania zgłoszeń: 05.04.2024
Rozpoczęcie wydarzenia: 04.03.2024
Zakończenie wydarzenia: 05.04.2024
Miejsce wydarzenia: Cała Polska
Organizator: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej

Dane kontaktowe ↓

Odwiedź inne nasze portale

Całość na portalu edufin.pl

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!