Ruszyła rekrutacja do programu “Zielony Lider”

Z nowej perspektywy unijnej na transformację energetyczną i adaptację do zmian klimatu Polska otrzyma ponad 100 mld zł. Program „Zielony Lider” pomaga samorządom i organizacjom społecznym, by tę możliwość dobrze wykorzystały. Rekrutacja trwa od 16 maja do 23 czerwca 2024 r. Udział w programie jest bezpłatny.

„Zielony Lider” to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowany przez Fundację Sendzimira, który wspiera lokalnych liderów i liderki w działaniach na rzecz ochrony środowiska i klimatu, a także skutecznym pozyskiwaniu funduszy na ich realizację. Program trwa 9 miesięcy.

 

Zapraszamy osoby z samorządu lub działające społecznie w gminach do 150 tys. mieszkańców. Przyjmujemy trzyosobowe zespoły, bo wiemy, że w grupie łatwiej wprowadzać zielone zmiany we własnej instytucji i społeczności lokalnej – tłumaczy Maria Wiśnicka, koordynatorka programu.

 

Pierwszy etap „Zielonego Lidera” wprowadzi zespoły w tematykę zmian klimatu i ochrony środowiska w formie e-learningu. Uczestnicy opracują wstępną diagnozę problemu, z którym mierzą się w swojej gminie, w ramach jednej z trzech ścieżek tematycznych: błękitno-zielona infrastruktura na terenach zurbanizowanych, przeciwdziałanie suszy i powodzi na terenach niezurbanizowanych oraz efektywność energetyczna.

Osiemnaście najbardziej zaangażowanych zespołów zostanie zaproszonych do udziału w dalszej części programu. Podczas kolejnych siedmiu miesięcy, w trakcie warsztatów, specjalistycznego doradztwa oraz wizyt studyjnych, każdy zespół wypracuje plan działania w odpowiedzi na problem zidentyfikowany na etapie e-learningu. Dotychczas program ukończyło ponad 150 osób z 52 gmin z całej Polski.

 

Utrzymujemy kontakt z absolwentami, wiemy, że doceniają możliwość pracy z ekspertami i praktykami nad konkretnymi i realnymi wyzwaniami, aktywne metody pracy, wymierne rezultaty w postaci gotowych do wdrożenia rozwiązań, wzmocnienie kompetencji komunikacyjnych oraz relacje, które zbudowali z innymi uczestnikami i z których nadal korzystają – mówi Maria Wiśnicka.

 

Rekrutacja trwa do 23 czerwca 2024 r. Najważniejsze informacje o programie oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie zielonylider.org.pl

 

Program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizuje Fundacja Sendzimira.

 

Osoby zainteresowane programem mogą dowiedzieć się o nim więcej w trakcie spotkań informacyjnych on-line 5 czerwca o godz. 19:00.

Link do spotkania

Spotkania będą transmitowane na profilu Facebook Fundacji Sendzimira.

 

Źródło: Informacja nadesłana do redakcji

Szczegóły wydarzenia

Termin nadsyłania zgłoszeń: 23.06.2024
Rozpoczęcie wydarzenia: 16.05.2024
Zakończenie wydarzenia: 23.06.2024
Miejsce wydarzenia: Cała Polska
Organizator: Program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizuje Fundacja Sendzimira

Dane kontaktowe ↓

Odwiedź inne nasze portale

Całość na portalu edufin.pl

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!