Ruszył nabór do kolejnej edycji programu „Zielony Lider”

Z nowej perspektywy unijnej na transformację energetyczną i adaptację do zmian klimatu Polska otrzyma ponad 100 mld zł. Program „Zielony Lider” pomaga samorządom i organizacjom społecznym, by tę szansę dobrze wykorzystały.


„Zielony Lider” to roczny program, który wspiera lokalnych liderów i liderki w działaniach na rzecz ochrony środowiska, zrównoważonego rozwoju oraz mitygacji i adaptacji do zmian klimatu. Dotychczas program ukończyło ponad 80 osób z 30 gmin z całej Polski.

Program oferuje e-learning, warsztaty stacjonarne, specjalistyczne doradztwo, wymianę doświadczeń oraz możliwość wyjazdu na wizytę studyjną w kraju i zagranicą. Efektem udziału w programie jest:
diagnoza ważnego dla gminy problemu środowiskowego, dobranie najlepszych rozwiązań dopasowanych do lokalnych uwarunkowań, wypracowanie przez każdy zespół planu działania, który może zostać zrealizowany w społeczności lokalnej i ułatwi pozyskanie środków zewnętrznych.

Do programu zapraszamy trzyosobowe zespoły z małych i średnich gmin. Zachęcamy, by w każdym zespole znalazła się osoba decyzyjna (burmistrz, wójt, naczelnik wydziału, lider organizacji).

Zielony Lider” to przede wszystkim:

Rekrutacja trwa do 12 lutego 2023 r.

Najważniejsze informacje o programie oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie zielonylider.org.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkania informacyjne on-line 12,19, 26 stycznia oraz 2 lutego 2023 r. o godz. 19:00.

Link do spotkań.

Aby dołączyć do spotkania nie trzeba mieć zainstalowanej aplikacji Zoom – kliknij w instrukcję. Spotkania będą transmitowane na naszym profilu na Facebooku.

W razie pytań prosimy o kontakt z Marią Wiśnicką (koordynatorką programu): mailowo maria.wiśnicka@sendzimir.org.pl lub telefonicznie 663 202 050.

Program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizuje Fundacja Sendzimira.

 

Zgłoś się do programu!

Źródło: Informacja nadesłana przez organizatorów.

Szczegóły wydarzenia

Termin nadsyłania zgłoszeń: 12.02.2023
Rozpoczęcie wydarzenia: 09.01.2023
Zakończenie wydarzenia: 12.02.2023
Miejsce wydarzenia: Zespoły z małych i średnich gmin
Organizator: Program PAFW realizuje Fundacja Sendzimira

Dane kontaktowe ↓

Odwiedź inne nasze portale

Całość na portalu edufin.pl

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!