Rekrutacja do programu stypendialnego Szkoły Edukacji

ZNACZNIE WIĘCEJ, NIŻ UPRAWNIENIA NAUCZYCIELSKIE. DAMY CI EDUKACYJNĄ MOC!

Dobry nauczyciel musi mieć moc. Moc dzielenia się wiedzą, nawiązywania relacji, moc autorefleksji i skutecznej współpracy. Właśnie takich pedagogów przygotowuje Szkoła Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytety Warszawskiego.

Szkoła Edukacji w Warszawie  już po raz ósmy otwiera nabór do programu stypendialnego dla przyszłych polonistów, matematyków, historyków i biologów. To szansa nie tylko na to, by zdobyć uprawnienia nauczycielskie, ale też na autentyczne wzmocnienie własnego potencjału.

Bezpłatne studia, stypendium, uprawnienia nauczycielskie i edukacyjna MOC

Na czym polega wyjątkowość studiów w Szkole Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego? Przede wszystkim unikatowy jest sam program studiów. Koncentruje się nie tylko na skutecznej dydaktyce przedmiotowej z zakresu języka polskiego, matematyki, historii i WOS oraz biologii z przyrodą. Równie ważne są w nim zagadnienia psychologiczno-wychowawcze i te związane z własnym rozwojem. Przeciwdziałanie wykluczeniu edukacyjnemu, praca z uczniami ze specjalnymi potrzebami i w klasie zróżnicowanej, ocenianie kształtujące, praca w grupie, współpraca z innymi nauczycielami i z rodzicami, zapobieganie wypaleniu zawodowemu – bez wiedzy i narzędzi w tych obszarach trudno sobie dziś wyobrazić nowoczesnych, spełnionych nauczycieli.

Poza tym, studia realizowane są w trybie dziennym. Dzieje się tak nie bez powodu: słuchacze mogą dzięki temu brać udział nie tylko w zajęciach akademickich, ale też w codziennych praktykach, które pozwalają na bieżąco sprawdzać nowe kompetencje i narzędzia dydaktyczne.

Dodatkowo, oferta 10-miesięcznej nauki jest całkowicie bezpłatna, a każdy student i studentka może się ubiegać o darmowy pokój w akademiku UW oraz o stypendium w wysokości od 1500 do 2500 zł miesięcznie. Dzięki Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, która edukację uważa za jeden z najważniejszych obszarów rozwoju, co roku stypendium otrzymuje ok. 90% wszystkich słuchaczy Szkoły Edukacji.

Dla kogo są studia w Szkole Edukacji?

Studia w Szkole Edukacji są skierowane do osób, które ukończyły studia magisterskie i chciałyby uczyć jednego z czterech przedmiotów:

  • języka polskiego
  • matematyki
  • biologii z przyrodą
  • historii i WOS

Na studia mogą aplikować zarówno osoby, które już posiadają uprawnienia nauczycielskie, jak i te bez większego doświadczenia w pracy z dziećmi i młodzieżą. Ważne jest, by – oprócz posiadania dyplomu w danej dziedzinie – mieć w sobie potrzebę rozwoju i dzielenia się wiedzą oraz gotowość na 10-miesięczną edukacyjną przygodę w Warszawie.

„Edukacja daje nam niebywałą moc wyrównywania szans i osiągania szczytów. Wszystkie liczące się badania pokazują, że to profesjonalni, empatyczni i inspirujący nauczyciele są najważniejszym elementem systemu kształcenia. Właśnie takich pedagogów chcemy i potrafimy kształcić.” –  podkreśla dyrektor Szkoły Edukacji, prof. Jolanta Sujecka-Zając. Zwraca też uwagę na prestiżowe ośrodki, z którymi współpracuje kadra. Szkoła Edukacji rozwija swój program z ekspertami z Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu w Vancouver czy Teachers College Uniwersytetu Columbia w Nowym Jorku – uznawanego za jeden z najlepszych ośrodków kształcenia nauczycieli na świecie.

Nowy rok akademicki rozpocznie się już w sierpniu. Szczegółowe informacje na temat rekrutacji, w tym wymogi formalne i kalendarz naboru, można znaleźć TUTAJ.

Więcej informacji

Źródło: Informacja prasowa

 

Szczegóły wydarzenia

Termin nadsyłania zgłoszeń: 11.06.2023
Rozpoczęcie wydarzenia: 12.05.2023
Zakończenie wydarzenia: 11.06.2023
Miejsce wydarzenia: Warszawa
Organizator: Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności i Uniwersytet Warszawski

Dane kontaktowe ↓

Najnowsze wydarzenia!

Maturzyści ze wsi lub miasta do 20 tysięcy mieszkańców
09.07.2024
- 20.08.2024
Cała Polska
22.07.2024
- 15.09.2024
Cała Polska
22.07.2024
- 14.10.2024
Maturzyści ze wsi lub miasta do 20 tysięcy mieszkańców
09.07.2024
- 20.08.2024
Cała Polska
22.07.2024
- 15.09.2024
Cała Polska
22.07.2024
- 14.10.2024

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!