Przyszłość Europy w rękach młodych!

Weź udział w tworzeniu przyszłości Europy w ramach Konferencji w sprawie… tej właśnie!

https://www.eurodesk.pl/storage/activity/202110/f90c30d13b475af02b6e3c7ef596bb94.png

 

Wiesz, że każdy młody człowiek, niezależnie od faktu ukończenia lub nie 18 lat,  ma prawo się wypowiadać, mieć własne zdanie i mieć gdzie je wyrażać? A co powiesz na dyskusję na temat przyszłości Europy? Dołącz do serii spotkań w projekcie „Przyszłość Europy w rękach młodych”!

Stowarzyszenie Europe4Youth na zlecenie Komisji Europejskiej organizuje 6 spotkań online z młodzieżowymi aktywistami, liderami, a także wszystkimi młodymi ludźmi zainteresowanymi sprawami UE w tematach, które sami wybiorą!

Spotkania będą się składały z części eksperckiej, w której ekspert wyjaśni zawiłości działań UE w wybranym przez Was temacie, oraz części dyskusyjnej, w której to Wy sformułujecie rekomendacje i postulaty co Unia i my wszyscy powinniśmy zrobić, aby ten obszar lepiej funkcjonował.

Cel

Celem akcji jest wzmocnienie głosu młodych ludzi w dyskusji o przyszłości Europy oraz zwiększenie zainteresowania młodych ludzi kwestiami związanymi z Unią Europejską. Jakie to kwestie? To Wy zdecydujecie! Można głosować na 6 z poniższych zagadnień lub podać własne!

 1. Zmiana klimatu i środowisko,
 2. Zdrowie,
 3. Silniejsza gospodarka, sprawiedliwość społeczna, zatrudnienie,
 4. UE w świecie,
 5. Wartości i prawa, praworządność i bezpieczeństwo,
 6. Transformacja cyfrowa,
 7. Demokracja europejska,
 8. Migracja,
 9. Edukacja, kultura, młodzież i sport,
 10. inne pomysły…

Kto może aplikować

Organizatorzy kierują zaproszenie do wszystkich młodych ludzi z całej Polski zainteresowanych poszerzeniem wiedzy na tematy europejskie! Stąd aplikować może każda młoda osoba zainteresowana sprawami Unii Europejskiej, chcąca wyrazić swoje zdanie oraz zdobyć rzetelną wiedzę w wybranych obszarach działalności UE.

Formalności aplikacyjne

Jak wziąć udział:

 1. wypełnij formularz wskazując anonimowo, które z tematów są dla Ciebie najważniejsze – tutaj możesz opuścić ankietę bez podawania swoich danych,
 2. w formularzu zapisz się do grona, które weźmie udział w debatach – tutaj poprosimy Cię o podstawowe dane kontaktowe, aby zaprosić Cię na 6 spotkań online w terminie grudzień 2021-marzec 2022.

Link

Stowarzyszenie Europe4Youth

Szczegóły wydarzenia

Termin nadsyłania zgłoszeń: 30.11.2021
Rozpoczęcie wydarzenia: 01.12.2021
Zakończenie wydarzenia: 31.03.2022
Miejsce wydarzenia: On-line
Organizator: Stowarzyszenie Europe4Youth na zlecenie Komisji Europejskiej

Dane kontaktowe ↓

Odwiedź inne nasze portale

Całość na portalu edufin.pl

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!