O programie
Realizowany od 2004 roku przez Fundację Szkoła Liderów im. Zbigniewa Pełczyńskiego program „Liderzy PAFW” jest przedsięwzięciem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, które wspiera rozwój umiejętności i kwalifikacji osób podejmujących działania na rzecz swoich społeczności, głównie poprzez wykorzystanie metody tutoringu, polegającej na stałej współpracy z doświadczonym tutorem.
Zasadnicza część tego przedsięwzięcia to trwająca 12 miesięcy współpraca z tutorem oraz cykl szkoleń dostosowany do potrzeb, oraz priorytetów ich uczestniczek i uczestników, na który składają się planowanie własnego rozwoju, budowanie zespołu, kierowanie organizacją, komunikacja, angażowanie otoczenia i budowanie partnerstwa lokalnego. Nabyte podczas udziału w programie umiejętności mają pomóc liderom i liderkom w podejmowanych przez nich działaniach na rzecz lokalnych społeczności.
Istotną część programu stanowi oferta dla absolwentek i absolwentów – inicjatywa Alumni – której celem jest ich współpraca i wymiana doświadczeń. Umożliwia im ona m.in. uczestnictwo w spotkaniach ze znanymi osobami życia publicznego, udział w warsztatach dostosowanych do potrzeb absolwentów, a także uzyskanie dotacji z funduszu inicjatyw absolwenckich na realizację projektów liderskich. Ponadto, od 2008 roku, w ramach International Visitor Leadership Program, we współpracy z Ambasadą USA w Polsce, organizowane są wizyty studyjne liderów i liderek PAFW w Stanach Zjednoczonych. Rokrocznie bierze w niej udział dziesięcioosobowa grupa.
Efekty dotychczasowych dziewiętnastu edycji programu to podniesienie kwalifikacji ponad 800 liderek i liderów lokalnych z całej Polski oraz powstanie ich aktywnej ogólnopolskiej sieci, a także wykształcenie 70 specjalistów w zakresie stosowania metody tutoringu.
„Program ‘Liderzy PAFW’ pomógł mi zrozumieć ludzi, z którym pracuję i podnieść poziom zarządzania. Dzięki niemu zbudowałem silny i zaangażowany zespół, w którym załoga czuje się potrzebna i samodzielnie realizuje wydarzenia dla społeczności lokalnej ukierunkowane na wsparcie rodzin dzieci z niepełnosprawnością. – Paweł Romański, Spółdzielnia Socjalna Inicjatywa, Puławy, uczestnik XVIII edycji.
Rekrutacja
Spośród nadesłanych zgłoszeń od kandydatów niezależna komisja ekspertów wybierze 46 osób.
Aplikować można przesyłając wypełniony formularz wraz z niezbędnymi dokumentami do 29 lutego 2024 r. Następnie przeprowadzone zostaną rozmowy rekrutacyjne w formule online.
Harmonogram rekrutacji, terminarz edycji, a także odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania są dostępne na stronie programu.
Najważniejsze informacje i kontakt
Termin rekrutacji: 1 – 29 lutego 2024 r.
Kontakt w sprawie rekrutacji: Agnieszka Wojnarowska-Śmietana, tel. 510 078 760