Porozmawiajmy o dezinformacji i manipulacji. Jak UE może walczyć z nowymi zagrożeniami XXI wieku? | [Spotkanie online]

W ramach działań dla społeczności Wspolnie.eu Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce i Fundacja Civis Polonus zapraszają osoby w wieku 14-30 lat na cykl spotkań online pt. „Porozmawiajmy o przyszłości Europy”.

Drugie spotkanie zatytułowane „Porozmawiajmy o dezinformacji i manipulacji. Jak Unia Europejska może walczyć z nowymi zagrożeniami XXI wieku?” odbędzie się w czwartek, 27 stycznia 2022 r. w godz. 17:00-18:45, na platformie Zoom. Porozmawiamy o sposobach manipulacji przez media. Zajmiemy się tematem dezinformacji stosowanej przez różne ruchy oraz totalitarne reżimy i wspólnie wypracujemy rekomendacje dla Unii Europejskiej dotyczące walki z tymi zjawiskami. Będą one głosem młodych wpisującym się w Konferencję w sprawie przyszłości Europy.

Przed nami interaktywne spotkanie z elementami dyskusji i pracy w grupach. W trakcie wydarzenia odbędzie się quiz z atrakcyjnymi nagrodami!

W spotkaniu weźmie udział ekspert, Bartłomiej Zapała, członek sieci Team Europe, doktor nauk politycznych, dziennikarz z kilkunastoletnim doświadczeniem w Polskim Radiu i Telewizji Polskiej.

Spotkanie będzie moderować Joanna Pietrasik – współzałożycielka i prezeska zarządu Fundacji Civis Polonus.

Jak wziąć udział w wydarzeniu?

1. Zarejestruj się na platformie: https://wspolnie.eu/pl/ (dotyczy osób, które nie są jeszcze członkami Wspólnie.eu) – to warunek konieczny, aby wziąć udział w spotkaniu.
2. Wyraź chęć udziału w wydarzeniu poprzez system Konfeo: TUTAJ. O zakwalifikowaniu na spotkanie decyduje kolejność zgłoszeń w ramach limitu miejsc. Rejestracja do 25 stycznia 2022 roku (włącznie) lub do wyczerpania wolnych miejsc
3. Dołącz do spotkania w czwartek, 27 stycznia 2022 r. o godz. 17:00 poprzez link, który otrzymasz dzień wcześniej na podany adres e-mail. W razie nieotrzymania linku prosimy o sprawdzenie skrzynki spam i/lub kontakt z organizatorami.

Pytania prosimy kierować do koordynatora projektu, Kamila Dejny:  kamil.dejna@civispolonus.org.pl

Porozmawiajmy WSPÓLNIE o przyszłości Europy!

Spotkanie realizowane w ramach cyklu „Porozmawiajmy o przyszłości Europy” przy współpracy i finansowaniu Biura Parlamentu Europejskiego w Polsce.

Źródło: http://civispolonus.org.pl/

Szczegóły wydarzenia

Termin nadsyłania zgłoszeń: 25.01.2022
Rozpoczęcie wydarzenia: 27.01.2022
Zakończenie wydarzenia: 27.01.2022
Miejsce wydarzenia: On-line
Organizator: Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce i Fundacja Civis Polonus

Dane kontaktowe ↓

Odwiedź inne nasze portale

Całość na portalu edufin.pl

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!