Podlasie i Suwalszczyzna z wizytą w stolicy!

Wszystkich, którzy chcieliby bliżej poznać kulturę Podlasia i Suwalszczyzny serdecznie zapraszamy do siedziby Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi. Przygotowaliśmy dla Państwa mnóstwo atrakcji.

W programie, jak zawsze, nie zabraknie występów muzycznych i tanecznych. Repertuar tradycyjnych pieśni i tańców regionu zaprezentują: Chłopcy z NowoszyszekKapela BatarejaZespół Śpiewaczy Jarka z Kowali Oleckich oraz Zespół Pieśni i Tańca „Podlaskie Kukułki”.

 

Miłośnicy rękodzieła będą mogli zakupić oryginalne produkty wykonane przez twórców ludowych z tych terenów. Wielobarwne stoiska z przepięknymi tkaninami dwuosnowowymi, wyrobami ze słomywoskuzabawkami drewnianymi oraz rękodziełem szydełkowym i koronkarskim z pewnością zachwycą niejednego konesera sztuki ludowej.

 

Dla wszystkich, którzy zapragną stworzyć swoje własne dzieła sztuki zaplanowaliśmy warsztaty z tworzenia makatki narewkowskiejpisania ikontworzenia ozdób z drewna oraz tkania krajek sokólskich, prowadzone pod okiem twórców ludowych.

 

O godzinie 18.00 w Ogrodach Instytutu rozpocznie się Potańcówka przy muzyce na żywo. Do tańca przygrywać będą: Chłopcy z Nowoszyszek oraz Kapela Batareja. Wieczorne szaleństwa na parkiecie poprzedzą warsztaty z tańców regionalnych.

 

Podczas naszego wydarzenia z pewnością nikt nie będzie chodził głodny. Zadbają o to niezawodne panie z kół gospodyń wiejskich, które przywiozą ze sobą smakołyki kuchni regionalnej.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Wstęp wolny!

 

Szczegółowe informacje na stronie: www.nikidw.edu.pl

Szczegóły wydarzenia

Termin nadsyłania zgłoszeń: 06.08.2023
Rozpoczęcie wydarzenia: 06.08.2023
Zakończenie wydarzenia: 06.08.2023
Miejsce wydarzenia: Warszawa
Organizator: Narodowy Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi

Dane kontaktowe ↓

Odwiedź inne nasze portale

Całość na portalu edufin.pl

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!