Opieka wytchnieniowa. Rusza nabór wniosków do przyszłorocznej edycji programu

Program „Opieka wytchnieniowa” powstał po to, by odciążyć członków rodzin lub opiekunów poprzez wsparcie ich w codziennych obowiązkach lub zapewnienie czasowego zastępstwa.

Na jakie wsparcie z programu można liczyć?

Gmina/powiat otrzymuje wsparcie finansowe w zakresie świadczenia usługi opieki wytchnieniowej, zarówno w ramach pobytu dziennego, jak i pobytu całodobowego dla członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności lub nad osobami ze znacznym stopniem niepełnosprawności/osobami z orzeczeniem traktowanym na równi z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności.

Kto może złożyć wniosek?

O dofinansowanie wniosku w ramach programu mogą ubiegać się jednostki samorządu terytorialnego, szczebla gminnego lub powiatowego. Wnioski należy składać do właściwego wojewody.

Gmina/powiat może otrzymać wsparcie finansowe na koszty realizacji usług opieki wytchnieniowej w wysokości nawet do 100 proc. kosztów.

Wnioski można składać do 22 października br.

Szczegóły wydarzenia

Termin nadsyłania zgłoszeń: 22.10.2021
Rozpoczęcie wydarzenia: 08.10.2021
Zakończenie wydarzenia: 22.10.2021
Miejsce wydarzenia: Cała Polska
Organizator: Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

Dane kontaktowe ↓

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Nasza strona wykorzystuję pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi marketingowych i analitycznych, zapewniania funkcji społecznościowych oraz systemu komentarzy.

Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies?