OFOP zaprasza do udziału w nowej edycji Szkoły Reprezentacji i Partycypacji Społecznej

Szkoła Reprezentacji i Partycypacji Społecznej wyrosła z założenia, że rzecznictwo oparte na „twardej wiedzy” jest skutecznym narzędziem oddziaływania na polityki publiczne. Poprzez Szkołę chcemy wzmocnić umiejętności liderów organizacji pozarządowych w obszarze współpracy z administracją i poszerzać ich wiedzę. Rekrutacja trwa od 10 stycznia do 28 lutego 2022r., dokumenty aplikacyjne należy przesłać do 15 lutego 2022r.

Szkoła to kompleksowy, roczny program wsparcia dla przedstawicieli NGO obejmujący zajęcia teoretyczne, praktyczne oraz wsparcie doradcze, a także sieciowanie. Celem Szkoły jest przygotowanie przedstawicieli organizacji pozarządowych z całej Polski do kompetentnego reprezentowania sektora społecznego w ciałach dialogu obywatelskiego i ciałach reprezentacji, a także do pełnienia funkcji rzeczniczych na poziomie europejskim, krajowym, wojewódzkim i lokalnym.

 

W ramach Szkoły:

  • przeprowadzimy min. 40 godzin wykładów tematycznych i zajęć praktycznych w formule stacjonarnej i online;
  • pomiędzy zjazdami na dedykowanej platformie otrzymasz materiały do pracy własnej oraz przestrzeń do dyskusji;
  • będziesz miał/ła okazję do realizacji zadań praktycznych również w swojej społeczności, co przyczyni się do wzmocnienia Twojej pozycji i głosu jako reprezentantów NGO w Twojej miejscowości. Twój autorski projekt zostanie opisany w publikacji podsumowującej;
  • staniesz się częścią społeczności, która wzajemnie będzie się wspierać i motywować, tworzyć partnerstwa;
  • stworzymy przestrzeń, w której przedstawiciele mający przeciwstawne poglądy w ważnych społecznie sprawach, a których jednocześnie łączy przekonanie o istocie roli NGO i aktywności pozarządowej, znajdą możliwość do spotkania, rozmowy i wypracowania wspólnych rozwiązań;
  • po zakończeniu Szkoły zostaniesz objęty/a trwałym wsparciem w ramach prowadzonej Sieci OFOP ds. Partnerstwa i Funduszy Europejskich.

Szczegółowy program uczestnicy Szkoły otrzymają przed pierwszym zjazdem.

Źródło: Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Szczegóły wydarzenia

Termin nadsyłania zgłoszeń: 28.02.2022
Rozpoczęcie wydarzenia: 10.01.2022
Zakończenie wydarzenia: 28.02.2022
Miejsce wydarzenia: Cała Polska
Organizator: OFOP

Dane kontaktowe ↓

Odwiedź inne nasze portale

Całość na portalu edufin.pl

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!