„Odmienianie krok po kroku” – program rozwojowy dla osób LGBT+

Fundusz dla Odmiany startuje z nową edycją programu edukacyjno-rozwojowego „Odmienianie krok po kroku”, który pomaga osobom LGBT+ i sojusznikom w podjęciu działań w ich lokalnych społecznościach. 

„Myślę, że to co daje mi taką największą nadzieję, to fakt, że mogę popatrzeć na ostatnie dwa lata i zobaczyć zmianę, która nie tylko wydarzyła się we mnie, ale też zmianę, którą widzę w osobach, z którymi teraz pracuję. Widzimy te zmianę w naszym mieście. Jeszcze dwa lata temu, co robimy dzisiaj, byłoby niemożliwe, nie do pomyślenia” – mówi Greta Pękała z Tarnowa, uczestniczka pierwszej edycji programu.

 

Odmieniają Polskę

„Chcemy żyć w Polsce, w której osoby LGBT+ poczują się w pełni u siebie niezależnie od tego, gdzie toczy się ich życie. Aż 80% osób w Polsce mieszka poza największymi miastami, głównie w mniejszych miastach i na wsi. Dlatego akceptację dla naszej społeczności musimy budować właśnie tam” – mówi Ola Muzińska, założycielka Funduszu.

 

W poprzedniej edycji Fundusz przyjął do programu aż 16 osób z takich miejsc jak Krosno, Tarnów, Wygnanka czy Sandomierz. Inicjatywy, które do tej pory dostały wsparcie są bardzo różnorodne: od działań pomocowych, np. grup wsparcia, przez spotkania społecznościowe, np. z Kołami Gospodyń Wiejskich, po queerowe festiwale i działania artystyczne.

 

Greta Pękała to jedna z osób która zgłosiła się do programu i otrzymała wsparcie w poprzedniej edycji programu. Dzięki pieniądzom z Funduszu mogła zorganizować spotkania dla społeczności w Tarnowie, m.in. Tęczowy Piknik.

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego dokumentu o tym działaniu.

Kto i jak może się zgłosić?

 

Do programu „Odmienianie krok po kroku” Fundusz zaprasza wszystkie chętne osoby, które chcą działać w swoich społecznościach na rzecz osób LGBT+. Nie trzeba mieć gotowego pomysłu na działanie ani doświadczenia. Liczy się chęć i zapał do działania. Formularz, który znajduje się na stronie:  https://krokpokroku.dlaodmiany.org.pl należy uzupełnić i wysłać do 04.12.2022 r. Znajdziecie tam również opis procesu przyznawania grantów i zasady konkursu.

 

Dodatkowe materiały

  1. Na Instagramie Funduszu możecie zobaczyć jakie inicjatywy dostały wsparcie w poprzedniej edycji programu: https://www.instagram.com/funduszdlaodmiany/
  2. Zachęcamy do obejrzenia mikrodokumentów filmowych opowiadających o grupach i osobach, które dostały wsparcie Funduszu: https://tinyurl.com/KoloryNadziei
  3. Logo Funduszu i zdjęcia Grety Pękały (uczestniczki pierwszej edycji programu) do pobrania: ​​https://drive.google.com/drive/u/1/folders/1aIlwSTEErahkN-SXG0d2ugjnvVpxHkIo

 

Fundusz dla Odmiany to organizacja LGBT+ dostarczająca pieniędzy, wiedzy i wsparcia organizacjom pozarządowym, grupom nieformalnym i osobom indywidualnym, które działają na rzecz akceptacji osób LGBT+ w małych miastach i na wsi.

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Źródło: Informacja prasowa

Szczegóły wydarzenia

Termin nadsyłania zgłoszeń: 04.12.2022
Rozpoczęcie wydarzenia: 14.11.2022
Zakończenie wydarzenia: 04.12.2022
Miejsce wydarzenia: Cała Polska
Organizator: Fundusz dla Odmiany

Dane kontaktowe ↓

Najnowsze wydarzenia!

Cała Polska
14.05.2024
- 30.09.2024
Cała Polska
16.05.2024
- 23.06.2024
Cała Polska
21.05.2024
- 31.10.2024
Cała Polska
14.05.2024
- 30.09.2024
Cała Polska
16.05.2024
- 23.06.2024
Cała Polska
21.05.2024
- 31.10.2024

Odwiedź inne nasze portale

Całość na portalu edufin.pl

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!