Nagroda im. prof. Romana Czerneckiego

Nagrodę im. prof. Romana Czerneckiego Fundacja NFC przyznaje naukowcom, praktykom i dziennikarzom za publikacje o edukacji. Konkurs docenia autorów i autorki oraz upowszechnia prace, które przyczyniają się do pogłębienia debaty o edukacji i do szukania odpowiedzi na wyzwania, z którymi mierzy się dziś polska szkoła.

Jakie prace o edukacji można zgłosić do konkursu?

Nagroda w wysokości 10 tysięcy złotych przyznawana jest w trzech kategoriach:

naukowej – za artykuły opublikowane w formie drukowanej lub elektronicznej i  rozdziały w monografii zbiorowej,

publicystycznej – za artykuły opublikowane w formie drukowanej lub elektronicznej,

specjalistycznej – za artykuły opublikowane w formie drukowanej lub elektronicznej o charakterze branżowym, skierowane do edukatorów i edukatorek, nauczycieli i nauczycielek oraz dyrektorów i dyrektorek szkół.

Kogo zapraszamy do konkursu?

Konkurs skierowany jest wyłącznie do autorów i autorek prac o edukacji. Nagroda im. prof. Romana Czerneckiego przyznawana jest naukowcom, dziennikarzom oraz – w kategorii specjalistycznej – praktykom. To jedyny konkurs w Polsce, który łączy te środowiska wokół edukacji. Doceniamy autorów, którzy piszą z pasją, świeżym spojrzeniem i rzetelnie. Podejmują w swoich tekstach problemy ważne dla uczniów, nauczycieli, rodziców i szkoły. Przyczyniają się do zrozumienia wyzwań, z którymi mierzy się edukacja, oraz pokazują, w jaki sposób je podejmować, inspirują do działania.

 

Jak aplikować?

Aby wziąć udział w konkursie, należy do 30 czerwca 2023 roku przesłać formularz zgłoszeniowy. Wypełnia go autor lub współautor pracy o edukacji. Przed przygotowaniem formularza zgłoszeniowego prosimy o zapoznanie się z zasadami uczestnictwa w konkursie oraz Regulaminem.

Źródło: Informacja prasowa

Szczegóły wydarzenia

Termin nadsyłania zgłoszeń: 30.06.2023
Rozpoczęcie wydarzenia: 03.04.2023
Zakończenie wydarzenia: 30.06.2023
Miejsce wydarzenia: Cała Polska
Organizator: Fundacja EFC

Dane kontaktowe ↓

Odwiedź inne nasze portale

Całość na portalu edufin.pl

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!