Milion złotych na wsparcie wolnorynkowych inicjatyw

Fundacja Wolności Gospodarczej ogłosiła pierwszy konkurs grantowy, w ramach którego zamierza przeznaczyć milion złotych na wsparcie wolnorynkowych, liberalnych projektów w Polsce.

Adresatem konkursu są przede wszystkim organizacje pozarządowe, dla których ważna jest wolność gospodarcza, w ramach państwa prawa. FWG zamierza inwestować w najbardziej wartościowe inicjatywy na rzecz wolności i wzmacniać ich siłę oddziaływania.

Na stronie internetowej Fundacji jest już dostępny formularz, poprzez który można zgłaszać inicjatywy w jednym z pięciu obszarów tematycznych:

  • Wolność gospodarcza
  • Edukacja dla przyszłości
  • Polska w Unii Europejskiej
  • Demokratyczne państwo prawa
  • Wolny rynek a ekologia

Organizatorzy konkursu poszukują projektów, które podzielają misję i wartości reprezentowane przez Fundację Wolności Gospodarczej oraz posiadają osiągnięcia w zakresie promocji wolności gospodarczej, myśli liberalnej, praworządności lub w działalności edukacyjnej.

Pula środków w pierwszym konkursie grantowym wynosi 1 milion zł, a docelowo fundacja planuje wydać w przyszłym roku co najmniej 2 miliony zł na wzmacnianie infrastruktury wolności tworzonej przez organizacje pozarządowe i zaangażowane jednostki.

Termin zgłoszeń trwa do 5 grudnia 2021 r.

Formularz grantowy i regulamin konkursu

Źródło: https://wolnagospodarka.pl/

Szczegóły wydarzenia

Termin nadsyłania zgłoszeń: 05.12.2021
Rozpoczęcie wydarzenia: 08.11.2021
Zakończenie wydarzenia: 17.01.2022
Miejsce wydarzenia: Cała Polska
Organizator: Fundacja Wolności Gospodarczej

Dane kontaktowe ↓

Odwiedź inne nasze portale

Całość na portalu edufin.pl

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!