„Lokalne historie o migracjach”- konkurs Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej

Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO) w ramach programu „I am European: Historie i fakty o migracjach na XXI wiek” finansowanego ze środków Unii Europejskiej we współpracy z Fundacją dla Wolności ogłasza konkurs na projekt materiału dziennikarskiego o tematyce migracyjnej, uchodźczej i wielokulturowości. Hasłem przewodnim tej edycji konkursu są „Lokalne historie o migracjach”.

Organizatorzy przyznają 4 nagrody w wysokości 4000 zł brutto. Środki te mają zapewnić dziennikarzowi i dziennikarce m.in. możliwości pracy nad pogłębionym materiałem dziennikarskim (artykułem lub reportażem prasowym, radiowym, telewizyjnym, fotoreportażem, bądź publikacją internetową), którego dotyczy projekt oraz pokrycie kosztów jego przygotowywania, w szczególności kosztów przejazdów, dostępu do źródeł, tłumaczenia itp.

JAKI JEST CEL KONKURSU?

CEO chce zachęcić indywidualnych dziennikarzy i dziennikarki lub zespoły dziennikarskie do pogłębionego researchu dotyczącego złożoności procesów migracyjnych poprzez prezentowanie lokalnych mikrohistorii.

KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ W KONKURSIE?

Młodzi dziennikarze i dziennikarki oraz adepci dziennikarstwa do 35. roku życia (w przypadku zespołu dziennikarskiego przynajmniej połowa zespołu musi spełniać to wymaganie). Projekty materiału dziennikarskiego mogą składać dziennikarze i dziennikarki niezależni, reporterzy, reporterki, redaktorzy i redaktorki pracujący w agencjach prasowych lub dziennikarze uprawiający dziennikarstwo non-profit. Kandydaci i kandydatki muszą upewnić się, że opracowane treści medialne zostaną opublikowane na kanale o zasięgu ogólnokrajowym lub w mediach lokalnych bądź specjalistycznych.

W tej edycji organizatorzy szczególnie zachęcają do udziału dziennikarzy i dziennikarki mediów lokalnych.

WIĘCEJ INFORMACJI O KONKURSIE

Źródło: https://globalna.ceo.org.pl

Szczegóły wydarzenia

Termin nadsyłania zgłoszeń: 21.12.2021
Rozpoczęcie wydarzenia: 01.12.2021
Zakończenie wydarzenia: 21.12.2021
Miejsce wydarzenia: Cała Polska
Organizator: Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej we współpracy z Fundacją dla Wolności

Dane kontaktowe ↓

Odwiedź inne nasze portale

Całość na portalu edufin.pl

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!