Celem konkursu „Grant na zdrowie – Gedeon Richter i Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej w służbie pacjentom” jest wyróżnienie i promowanie organizacji pacjentów, które przygotują i zrealizują projekty w obszarze zdrowia kobiet ze szczególnym uwzględnieniem dziedzin ginekologii i endokrynologii, chorób układu krążenia lub centralnego układu nerwowego. Programy te powinny zmierzać do budowania świadomości pacjentek nt. profilaktyki, standardów w leczeniu bądź poprawy jakości życia w chorobie.
O konkursie
Jeśli realizujesz bądź planujesz realizację projektu, który:
- odpowiada na najpilniejsze potrzeby zdrowotne kobiet ze szczególnym uwzględnieniem dziedzin ginekologii i endokrynologii, chorób układu krążenia lub centralnego układu nerwowego,
- przyczynia się do budowania świadomości pacjentek nt. profilaktyki, standardów w leczeniu lub wspiera poprawę jakości życia w chorobie,
to Konkurs Grant na zdrowie – Gedeon Richter i Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej w służbie pacjentom jest właśnie dla Ciebie!
Nie czekaj. Zgłoś się już dziś. Szczegóły poniżej.
Cel programu
Celem programu jest wyróżnienie i promowanie organizacji, które realizują bądź planują realizację projektów przyczyniających się do poprawy jakości i komfortu życia w obszarze zdrowia kobiet ze szczególnym uwzględnieniem dziedzin ginekologii i endokrynologii, chorób układu krążenia lub centralnego układu nerwowego.
Kto może wziąć udział w programie?
Do Konkursu mogą przystąpić polskie organizacje pozarządowe (fundacje, stowarzyszenia), których celem jest poprawa życia, bądź zdrowia pacjentów i ich opiekunów w dowolnym obszarze terapeutycznym.
Zadanie konkursowe
Organizacje zgłaszające się do programu grantowego mają za zadanie przedstawić koncepcję działań odpowiadających na najpilniejsze potrzeby zdrowotne kobiet ze szczególnym uwzględnieniem dziedzin ginekologii i endokrynologii, chorób układu krążenia lub centralnego układu nerwowego. Uczestnik może zgłosić do Konkursu maksymalnie dwie koncepcje możliwe do wdrożenia w 2024 roku.
WYPEŁNIONE WNIOSKI ZGŁOSZENIOWE NALEŻY WYSYŁAĆ NA ADRES:
grantnazdrowie@grodzisk.rgnet.org
Kryteria wyboru:
Projekty oceniane są przez Kapitułę Konkursu według następujących kryteriów:
- zgodność z Zadaniem Konkursowym;
- zasięg oddziaływania projektu;
- siła oddziaływania na potencjalnych beneficjentów;
- poziom innowacyjności rozwiązań;
- budżet – przygotowany w oparciu o realne wyceny;
- pomysły na rozwój koncepcji w przyszłości;
Kapituła Konkursowa:
Projekty oceniać będzie Kapituła Konkursowa w której skład wchodzą niezależni eksperci związani z obszarem zdrowia kobiet oraz przedstawiciele Organizatorów Konkursu: Instytutu Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej oraz Gedeon Richter Polska Sp. z o.o.
Terminy
Ostatni dzień nadsyłania wniosków z koncepcją konkursową: 15 grudnia 2023 r. (piątek).
Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród: 7 lutego 2024 r., podczas Forum Organizacji Pacjentów IPPiEZ organizowanego z okazji Światowego Dnia Chorego.
Grant:
Nagrodą główną, którą otrzymają 2 wyróżnione organizacje jest grant w wysokości 20 000 zł przeznaczony na realizację zwycięskich projektów.