Konferencja „Rolnictwo ekologiczne – szansa dla rolników i konsumentów”

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Radomiu wspólnie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w dniach 25-26 listopada 2021 roku organizuje konferencje pn. „Rolnictwo ekologiczne – szansa dla rolników i konsumentów”.

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną związaną z COVID 19 konferencja odbędzie się w dniu 25-26.11.2021 r. w formie hybrydowej tj. stacjonarnie oraz webinarium. W jej trakcie poruszone zostaną zagadnienia aktualnych i przyszłych zmian w polityce rolnej wpływających na proces produkcji, kontroli i sprzedaży produktów ekologicznych. Podczas konferencji zaprezentowane zostaną przykłady dobrych praktyk w gospodarstwach rolnych oraz możliwości rozwoju sektora rolnictwa ekologicznego w Polsce.

W drugim dniu wydarzenia tj. 26 listopada, w Gmachu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi z udziałem  Wiceprezesa Rady Ministrów , Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka obędzie się uroczysta ceremonia wręczenia nagród laureatom trzech konkursów:

  1. Konkurs „Najlepsze gospodarstwo ekologiczne”. Podczas imprezy już po raz czternasty nagrodzimy rolników, którzy w swoich gospodarstwach upowszechniają ekologiczne metody produkcji rolnej, a także propagują innowacyjne i prośrodowiskowe rozwiązania.
  2. Konkurs „Najlepszy doradca ekologiczny”, w którym nagrodzimy najlepszych doradców specjalizujących się w propagowaniu zasad i idei rolnictwa ekologicznego.
  3. Konkurs „Test Wiedzy o Rolnictwie Ekologicznym”, w którym nagrodzimy najlepszych uczniów ze szkół rolniczych ponadpodstawowych, którzy wzięli udział w konkursie na etapie krajowym .
    Udział w konferencji jest bezpłatny.

Do udziału w wydarzeniu zapraszamy przedstawicieli nauki, doradztwa rolniczego, instytucji pracujących na rzecz rolnictwa, rolników, mieszkańców obszarów wiejskich, pracowników administracji rządowej, przedsiębiorców sektora rolno-spożywczego, przedstawicieli organizacji pozarządowych.

Zgłoszenia uczestnictwa należy dokonać do dnia 22 listopada 2021r. pod adresem:

1. udział w formie stacjonarnej (organizator pokrywa koszty noclegu 25-26.11.2021r. oraz pełne wyżywienie): https://forms.gle/YoMtNwVzrdA428sU8

2. udział w formie online: https://forms.gle/dQ8UFz1aNG2LmnycA

Ze względu na ograniczoną ilość osób o zakwalifikowaniu na konferencję decyduje kolejność zgłoszeń.

Osoba do kontaktu –Dariusz Pomykała tel. 48 365 69 40, e-mail d.pomykala@cdr.gov.pl

Do pobrania:

Program konferencji – docx, 258 KB

 

Źródło: https://www.cdr.gov.pl

Szczegóły wydarzenia

Termin nadsyłania zgłoszeń: 22.11.2021
Rozpoczęcie wydarzenia: 25.11.2021
Zakończenie wydarzenia: 26.11.2021
Miejsce wydarzenia: Warszawa, on-line
Organizator: Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Radomiu

Dane kontaktowe ↓

Odwiedź inne nasze portale

Całość na portalu edufin.pl

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!