Jestem Eko II – Zbrataj się z naturą

Jestem Eko II – Zbrataj się z naturą to druga edycja ogólnopolskiego konkursu o tematyce ekologicznej. Konkurs jest zestawem działań edukacyjnych upowszechniających edukację ekologiczną i ochronę środowiska. Jestem Eko to konkurs przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych z klas IV-VIII, uczestniczących w zajęciach kół przyrodniczych. Skierowany jest do uczniów kochających przyrodę i zainteresowanych praktycznym zastosowaniem wiedzy ekologicznej.

Celem Jestem Eko jest popularyzacja wiedzy ekologicznej oraz rozbudzanie zainteresowania naturą i troski o nią w codziennym życiu dzieci, pobudzenie ich zmysłu obserwacji oraz wzbudzenie empatii i wrażliwości przyrodniczej. Konkurs prowadzony jest przez Instytut Badań Edukacyjnych.

Konkurs składa się z czterech zajęć edukacyjnych, które mają za zadanie rozwinąć kreatywność i aktywność uczniów. Zagadnienia podejmowane podczas zajęć edukacyjnych dotyczą codziennego życia, a poszczególne bloki połączone są ze sobą wspólną tematyką. Aby zawalczyć o nagrody, należy wykonać wszystkie cztery zadania edukacyjne oraz ogłaszane na zakończenie konkursu Zadanie Konkursowe – Eko-Działanie.

Konkurs Jestem Eko, poprzez wspólne działania, zabawy, zagadki, łamigłówki, prace manualne oraz zadania praktyczne, promuje dobre praktyki ekologiczne, nakłania do samodzielnego myślenia i uczy szacunku do szeroko pojętej natury. Scenariusze zachęcają do spojrzenia na otaczający świat nieco innym okiem, kształtowania własnych opinii, kojarzenia faktów i wyciągania wniosków oraz przekażą dużo praktycznej i przydatnej wiedzy pokazanej na przykładach i poprzez ciekawostki.

Zgłoś koło do Konkursu

Źródło: https://www.ibe.edu.pl/

Szczegóły wydarzenia

Termin nadsyłania zgłoszeń: 18.10.2023
Rozpoczęcie wydarzenia: 20.09.2023
Zakończenie wydarzenia: 18.10.2023
Miejsce wydarzenia: Cała Polska
Organizator: Instytut Badań Edukacyjnych

Dane kontaktowe ↓

Odwiedź inne nasze portale

Całość na portalu edufin.pl

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!