II edycja akcji „Wygrywamy zaczyna się od Wy”!

Do podziału na dofinansowanie obiektów sportowych i kulturalnych aż 4 800 000 zł.

Rusza II edycja ogólnopolskiej akcji Totalizatora Sportowego „Wygrywamy zaczyna się od Wy”. To szansa na dalszy rozwój oraz modernizację obiektów sportowych i kulturalnych w całej Polsce. W pierwszym etapie należy zgłosić pomysł lub wniosek na wsparcie konkretnego projektu infrastrukturalnego. W tym roku na ten cel zwiększono budżet w każdym województwie do 300 000 zł. Ambasadorem akcji ponownie jest Robert Lewandowski.

Akcja „Wygrywamy zaczyna się od Wy” składa się z trzech elementów: konkursu przeprowadzonego przez Fundację LOTTO im. Haliny Konopackiej, loterii promocyjnej oraz towarzyszącej całemu projektowi kampanii marketingowej.

Pierwszy etap konkursu rozpoczyna się 20 kwietnia i polega na zgłaszaniu pomysłów oraz wniosków. Pomysły, za pośrednictwem www.gramywygrywamy.pl, mogą zgłaszać wszyscy zainteresowani, którzy w swojej okolicy dostrzegają potrzebę budowy, modernizacji, remontu albo doposażenia obiektu sportowego lub kulturalnego. Wnioski są dedykowane dysponentom infrastruktury, do których należą: właściciele, najemcy bądź dzierżawcy obiektów sportowych i kulturalnych (organizacje pozarządowe, samorządy terytorialne, muzea czy inne zarejestrowane instytucje kulturalne lub sportowe). Pomysły mają być wskazówką dla dysponentów odnośnie zapotrzebowania na lokalny projekt. Jeśli dany wniosek pokryje się z pomysłem – otrzyma dodatkowe punkty w trakcie oceny. Termin na zgłoszenie zarówno pomysłów, jak i wniosków mija 5 czerwca 2023 roku.

Zasięg pierwszej edycji „Wygrywamy zaczyna się od Wy” przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Byliśmy pod wrażeniem zaangażowania społeczności lokalnych w głosowanie i promowanie projektów ze swoich miejscowości. Dlatego w tym roku budżet na dofinansowanie obiektów jest większy i wynosi łącznie 4 800 000 zł. W tej akcji zwycięstwo zaczyna się od nas – bo każdy dorosły Polak może zgłosić pomysł na inwestycję, a w drugim etapie zagłosować na wybrany projekt. Dlatego Wygrywamy naprawdę zaczyna się od Wy. Całość zakończy się uroczystą galą z udziałem laureatów. Mamy nadzieję, że w tym roku pobijemy rekord liczby zgłoszonych wniosków, pomysłów oraz oddanych głosów – skomentowała Magdalena Kopka-Wojciechowska, Członek Zarządu Totalizatora Sportowego.

Dzięki Totalizatorowi Sportowemu infrastruktura sportowa i kulturalna w Polsce od lat otrzymuje rekordowe środki, które pozwalają na jej rozwój. Cieszę się, że ta pomoc dociera także w formie dodatkowych akcji, które są skierowanie przede wszystkim do lokalnych społeczności. Jest to dla mnie szczególne, bo sam zaczynałem trenować na małych obiektach sportowych, które często wymagały unowocześnienia. Trzymam kciuki za kolejny sukces, bo wygrywamy razem, a „Wygrywamy zaczyna się od Wy” – powiedział Robert Lewandowski, jeden z najlepszych piłkarzy na świecie i Ambasador akcji.

Druga edycja „Wygrywamy zaczyna się od Wy” to nie tylko większy budżet, lecz także większa liczba wniosków, które zostaną zakwalifikowanie do drugiego etapu konkursu – będzie ich 6 z każdego województwa. Rozpocznie się on 17 sierpnia 2023 roku, a jego głównym punktem będą loteria promocyjna oraz głosowanie graczy LOTTO. Dzięki głosowaniu powstanie lista rankingowa najbardziej pożądanych lokalnych inwestycji. Na jej podstawie Zarząd Fundacji LOTTO wybierze laureatów. Wyniki zostaną ogłoszone do 28 września 2023 roku na stronie www.fundacjalotto.pl. Organizatorem konkursu jest Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej.

Regulamin konkursu

Harmonogram konkursu:

I etap: 20.04-5.06.2023 r. – zgłaszanie pomysłów i przyjmowanie wniosków

II etap: 17.08-18.09.2023 r. – loteria promocyjna oraz głosowanie graczy LOTTO

III etap: do 28.09 – ogłoszenie wyników oraz uroczysta gala

 

WIĘCEJ INFORMACJI

* * *

Źródło: https://www.totalizator.pl

Szczegóły wydarzenia

Termin nadsyłania zgłoszeń: 05.06.2023
Rozpoczęcie wydarzenia: 20.04.2023
Zakończenie wydarzenia: 28.09.2023
Miejsce wydarzenia: Cała Polska
Organizator: Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej

Dane kontaktowe ↓

Odwiedź inne nasze portale

Całość na portalu edufin.pl

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!