Zespół Rozwoju Obszarów Wiejskich CDR w Brwinowie, O/Poznań zaprasza na 19 odcinek spotkań z cyklu „ROW On-line”. W kolejnej rozmowie poruszymy nową tematykę dotyczącą przedsiębiorczości na obszarach wiejskich, a mianowicie zastanowimy się nad łączeniem branż i usług w jednej działalności gospodarczej, jako sposobem na stabilne działanie podmiotu i zróżnicowanie dochodów. A powodem do rozmowy będzie możliwość przeprowadzenia jej z laureatami ostatniej edycji konkursu „Sposób na Sukces” (2023), właścicielami Agencji Promocji i Rozwoju z m. Jasieniec, gmina Trzciel, z terenu województwa lubuskiego.
Będziemy gośćmi u Pana Grzegorza Fajkisa, w gospodarstwie opiekuńczym. To działalność wymagająca wielkiego zaangażowania sił, czasu i inwestycji. Mimo to odkryjemy kilka tajemnic, jak działalność tą łączyć z innymi pomysłami na lokalną przedsiębiorczość – turystką pobytową, zajazdem czy rozwijaniem lokalnych powiązań rynkowych poprzez udział w Krótkim Łańcuchu Żywieniowym (KŁŻ). Z właścicielem gospodarstwa porozmawiamy o początkach działalności i jej stopniowym rozwoju, o firmie i jej lokalizacji oraz ofercie, w tym o usługach opiekuńczych, drobnym przetwórstwie, turystyce i wielu innych pomysłach połączonych w Jasieńcu w jedną całość.
Jak zawsze, porozmawiamy o marketingu, spytamy o klientów firmy, o oczekiwania rynku. Poruszymy kwestie lokalnej współpracy na różnych poziomach oraz doradztwa i wsparcia zewnętrznego. Zapytamy o praktyczne aspekty funkcjonowania KŁŻ oraz o dalsze perspektywy rozwoju inicjatyw opartych o współdziałanie z innymi podmiotami.
Zapraszamy do udziału w naszym spotkaniu, podczas którego będziecie mogli Państwo również zadać Gościowi odcinka swoje pytania na naszym czacie.
Na odcinek 19 cyklu ROW On-line zapraszamy w piątek, 16. lutego 2024 r., o godzinie 10:00. Temat to „Gospodarstwo opiekuńcze, zajazd i krótkie łańcuchy dostaw – łączenie branż sposobem na sukces”. Przewidywany czas trwania spotkania to ok. 2 h, w tym krótka przerwa oraz sesja pytań i odpowiedzi. Szczegóły znajdą Państwo w harmonogramie.
Spotkanie ma status szkolenia, a uczestnictwo wymaga rejestracji on-line. Linki do rejestracji i do instrukcji dotyczącej sposoby rejestracji znajdą Państwo w ogłoszeniu na stronie internetowej CDR (link poniżej).
Rejestracja na szkolenie odbywa się poprzez platformę e-CDR pod adresem:
https://planowanie.cdr.gov.pl/szkolenia/
Instrukcja zapisów jest na stronie internetowej:
https://kalendarz.cdr.gov.pl/index.php/s/SH9ZtRLbLBraECG
Rekrutacja prowadzona będzie do dnia: 14.02.2024 r.
Szkolenie jest bezpłatne.
Wydarzenie organizowane jest na platformie ClickMeeting. Potwierdzenie rejestracji nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem na szkolenie. Zakwalifikowany uczestnik otrzyma z systemu wiadomość o zmianie w zapisie szkolenia, a link i hasło z dostępem zostaną przesłane przed szkoleniem w osobnej wiadomości. Do udziału w szkoleniu wymagany jest indywidualny adres poczty elektronicznej.
Opiekę merytoryczną sprawuje:
Grzegorz Cetner tel. 61 648 62 02, e-mail: g.cetner@cdr.gov.pl
Kontakt w sprawie organizacji i rekrutacji:
Beata Trela, tel. 61 648 62 14, e-mail: b.trela@cdr.gov.pl
Opiekę techniczną sprawuje:
Jacek Hanasko, tel. 61 648 62 16, e-mail: j.hanasko@cdr.gov.pl
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w szkoleniu.
Załączniki:
– harmonogram.doc 55KB
Źródło: https://www.cdr.gov.pl/