Fundacja Stocznia ogłasza nabór do 2. edycji programu „Wydział partycypacji”

Zapraszamy organizacje pozarządowe działające w obszarze partycypacji obywatelskiej do udziału w programie „Wydział partycypacji”, którego głównym celem jest wzmocnienie ich kompetencji – zarówno w zakresie funkcjonowania samej organizacji, jak i prowadzenia przez nią działań partycypacyjnych. Druga edycja programu skierowana jest do organizacji z co najmniej dwuletnim doświadczeniem w prowadzeniu i rozwijaniu aktywności społecznej – w szczególności partycypacji obywatelskiej w Polsce. Na zgłoszenia czekamy do 18 marca 2024 r. (poniedziałek) do godz. 18.00.

„Wydział partycypacji” jest programem dwuetapowym.

Pierwszy etap programu obejmuje działania sieciująco-szkoleniowe, drugi daje możliwość aplikowania o grant na rozwój działań partycypacyjnych organizacji i jej rozpoznawalności w regionie w tym zakresie.

Procesowi wzmacniania kompetencji organizacji będą towarzyszyć eksperci i ekspertki z zakresu: komunikacji, zarządzania zespołem, zarządzania finansami, rzecznictwa i współpracy z instytucjami publicznymi oraz wdrażania wartości europejskich w projektach partycypacyjnych. Uczestniczkom i uczestnikom programu zostanie dostarczona wiedza przydatna do usprawnienia funkcjonowania organizacji i zapewniony komponent sieciujący, który pozwoli praktykom i praktyczkom partycypacji na wymianę doświadczeń i rozmowy o tym, jak widzą współcześnie partycypację w Polsce i jej przyszłość.

Spotkania i wymiana doświadczeń będą dodatkowo impulsem i inspiracją do przygotowania pomysłu na wykorzystanie grantu do wysokości 11 000 zł na realizację konkretnego działania, które wzmocni obszar ich działalności poświęconej aktywności społecznej i partycypacji obywatelskiej – jego szczegółowe zaplanowanie i realizacja będą procedowane na drugim etapie.

Dołącz do Wydziału partycypacji – więcej informacji znajdziesz na tej stronie.

 

Źródło: https://stocznia.org.pl/

Szczegóły wydarzenia

Termin nadsyłania zgłoszeń: 18.03.2024
Rozpoczęcie wydarzenia: 15.01.2024
Zakończenie wydarzenia: 18.03.2024
Miejsce wydarzenia: Cała Polska
Organizator: Fundacja Stocznia

Dane kontaktowe ↓

Odwiedź inne nasze portale

Całość na portalu edufin.pl

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!