Etykietowanie żywności – zabierz głos w konsultacjach publicznych

Celem konsultacji publicznych, które potrwają do 7 marca jest poznanie opinii obywateli UE i państw trzecich oraz zainteresowanych stron – będących i niebędących specjalistami – na temat inicjatyw mających na celu zmianę przepisów UE dotyczących przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.

Konsultacje publiczne obejmują różne inicjatywy mające na celu zmianę przepisów UE dotyczących przekazywania konsumentom informacji na temat żywności. Zmiana ta dotyczy podawania wartości odżywczej z przodu opakowania, wskazywania miejsca pochodzenia i oznaczania daty, które są kluczowymi działaniami strategii „Od pola do stołu”, a także etykietowania napojów alkoholowych zapowiedzianego w europejskim planie walki z rakiem.

Inna inicjatywa dotyczy ustalania profili składników odżywczych w celu ograniczenia stosowania oświadczeń dotyczących żywności, której skład nie zapewnia określonej jakości odżywczej, jak zapowiedziano w strategii „Od pola do stołu”.

W ramach tych konsultacji publicznych zachęca się obywateli i zainteresowane strony do podzielenia się swoimi poglądami i doświadczeniami na temat głównych problemów, jakie napotykają w tych obszarach etykietowania żywności, oraz na temat możliwych sposobów rozwiązania tych problemów.

 

Jak wziąć udział w konsultacjach?

Aby wziąć udział w tych konsultacjach publicznych, należy wypełnić kwestionariusz online.

Kwestionariusze są dostępne w kilku lub we wszystkich językach urzędowych UE. Odpowiedzi można udzielać w dowolnym języku urzędowym UE.

W trosce o zapewnienie przejrzystości organizacje i przedsiębiorstwa biorące udział w konsultacjach publicznych proszone są o zarejestrowanie się w unijnym rejestrze służącym przejrzystości.

 

WYPEŁNIJ KWESTIONARIUSZ

 

Źródło: https://ec.europa.eu/

Szczegóły wydarzenia

Termin nadsyłania zgłoszeń: 07.03.2022
Rozpoczęcie wydarzenia: 13.12.2021
Zakończenie wydarzenia: 07.03.2022
Miejsce wydarzenia: Cała Europa
Organizator: Komisja Europejskia

Dane kontaktowe ↓

Odwiedź inne nasze portale

Całość na portalu edufin.pl

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!