Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, pełniąca rolę Narodowej Agencji Programu Erasmus+ przypomina o nadchodzących terminach składania wniosków w programie.
We wrześniu i październiku można składać wnioski w programie Erasmus+ w ramach drugiej tury naboru w 2022 r. Zobacz terminy oraz zasady wnioskowania!
Poniżej prezentujemy zaproszenie do składania wniosków na rok 2022 dotyczące wszystkich akcji programu Erasmus+, w tym działań „Jean Monnet”:
Zaproszenie do składania wniosków 2022
Zgodnie z Zaproszeniem obowiązują dwie tury naborów: od lutego do kwietnia oraz od września do października. Najbliższe terminy składania wniosków w 2022 r. w ramach drugiej tury dotyczą:
- 20 września:
Akcja kluczowa 1 – Mobilność edukacyjna, Wirtualne wymiany w dziedzinie szkolnictwa wyższego i młodzieży - 4 października:
Akcja kluczowa 1 – Mobilność edukacyjna, Mobilność osób w dziedzinach związanych z młodzieżą
Akcja kluczowa 1 – Mobilność edukacyjna, Działania na rzecz włączenia w ramach inicjatywy DiscoverEU
Akcja kluczowa 2 – Współpraca organizacji i instytucji, Partnerstwa w zakresie współpracy w dziedzinach związanych z młodzieżą
Akcja kluczowa 2 – Współpraca organizacji i instytucji, Partnerstwa na małą skalę w dziedzinie edukacji szkolnej, kształcenia i szkolenia zawodowego, kształcenia dorosłych i młodzieży - 19 października:
Akcja kluczowa 1 – Mobilność edukacyjna, Akredytacje Erasmus w dziedzinie kształcenia i szkolenia zawodowego, kształcenia szkolnego i kształcenia dorosłych
Akcja kluczowa 1 – Mobilność edukacyjna, Akredytacje Erasmus w dziedzinach związanych z młodzieżą
Całkowity budżet przeznaczony na niniejsze zaproszenie do składania wniosków szacuje się na ponad 3 miliardy euro.
Komisja Europejska opublikowała także najnowszy Przewodnik po programie Erasmus+ na rok 2022, który w wersji polskiej dostępny jest TUTAJ.
W przewodniku można znaleźć informacje dotyczące celów oraz priorytetów programu w roku 2022, wśród których znajdują się: włączenie i różnorodność, transformacja cyfrowa, środowisko i walka ze zmianą klimatu oraz uczestnictwo w życiu demokratycznym, wspólne wartości i zaangażowanie obywatelskie. Przewodnik po programie zawiera także opisy celów akcji i działań, informacje dla wnioskodawców (w tym jak złożyć wniosek i jakie są kryteria naboru) oraz definicje kluczowych pojęć i powszechnie stosowanych terminów związanych z programem.
Wszystkie 23 wersje językowe przewodnika znajdują się na stronie Komisji Europejskiej: Erasmus+ Programme Guide 2022.
Zapraszamy do zapoznania się z dokumentami i życzymy powodzenia w przygotowaniu wniosków!
Więcej informacji o sektorach i akcjach programu znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej Narodowej Agencji Programu Erasmus+ w Polsce.
Najważniejsze dokumenty
Źródło: https://www.frse.org.pl