„Dziecko z doświadczeniem migracji – wnioski z badań i wskazówki praktyczne”. Konferencja online

Jesteś nauczycielem, pedagogiem, psychologiem, logopedą, pracownikiem organizacji pozarządowej i pracujesz z dziećmi z doświadczeniem migracji?

Potrzebujesz rzetelnej wiedzy i praktycznych porad na temat pracy z wielojęzycznymi i wielokulturowymi dziećmi i młodzieżą?

W dniach 8-9 grudnia, w godzinach 12:00 – 17:30, Bilingualism Matters Kraków przy Instytucie Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna dla Dzieci z Niepowodzeniami Edukacyjnymi zapraszają na dwudniową konferencję dla praktyków oraz naukowców zajmujących się zagadnieniami migracji, wielojęzyczności i wielokulturowości.

Jak się zgłosić?

Wypełnij formularz rejestracyjny.

Szczegółowy program konferencji.

Udział w konferencji jest bezpłatny, ale wymaga wcześniej rejestracji (do 7 grudnia br.).

Konferencja ma na celu podniesienie świadomości wyzwań, jakie dzieci migrantów napotykają w nowej sytuacji językowej i nowym środowisku kulturowym, a także przedstawienie różnych rozwiązań ułatwiających integrację oraz ich dobrostan psychiczny w szkole i poza nią.

Konferencja skierowana jest przede wszystkim do praktyków: nauczycieli, psychologów, pedagogów, logopedów, a także innych osób pracujących z dziećmi migrantów lub zainteresowanych tematem.

Znani badacze i praktycy, zarówno z Polski jak i zza granicy, podzielą się swoją wiedzą, przemyśleniami i doświadczeniami podczas dwunastu wystąpień i dwóch paneli dyskusyjnych.

W pierwszym dniu konferencji wystąpienia będą wyłącznie w j. polskim, natomiast w drugim – zarówno po polsku, jak i angielsku (z tłumaczeniem symultanicznym).

WIĘCEJ INFORMACJI NA TEN TEMAT

Źródło: Informacja prasowa

Szczegóły wydarzenia

Termin nadsyłania zgłoszeń: 07.12.2021
Rozpoczęcie wydarzenia: 08.12.2021
Zakończenie wydarzenia: 09.12.2021
Miejsce wydarzenia: On-line
Organizator: Bilingualism Matters Kraków przy Instytucie Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna dla Dzieci z Niepowodzeniami Edukacyjnymi

Dane kontaktowe ↓

Odwiedź inne nasze portale

Całość na portalu edufin.pl

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!