„Dokumentalny niezbędnik filmowy w praktyce szkolnej” – zaproszenie na webinarium

Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy zaprasza na godzinne webinarium „Dokumentalny niezbędnik filmowy w praktyce szkolnej”, które odbędzie się 10 października (wtorek) o godzinie 19.00 na platformie Teams. Udział w webinarium jest bezpłatny, a zarejestrowane uczestniczki i uczestnicy otrzymają zaświadczenie o udziale.

Pretekstem do spotkania jest kolejna darmowa publikacja dla nauczycieli, wydana przez Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy, opracowana przez Annę Równy. Dokumentalny niezbędnik filmowy to zestawienie wskazówek metodycznych do prowadzenia lekcji w klasach: 4-8 szkoły podstawowej i w szkołach ponadpodstawowych, w oparciu o dokumentalne filmy krótkometrażowe dostępne na VOD Warszawa. To gotowe inspiracje dla nauczycieli: języka polskiego, WOS, przyrody, biologii, edukacji dla bezpieczeństwa, etyki, WDŻ, WF i wychowawców klasowych.

 

Link do rejestracji

 

Autorka opowie nam o założeniach i potencjale publikacji, zaprezentuje stronę internetową, z której można pobierać materiały i przekierowywać się bezpośrednio do filmów. W rozmowie z Katarzyną Ślesicką, zastępczynią dyrektorki CKF im. Andrzeja Wajdy, opowie o możliwościach dydaktycznych i metodycznych, jakie dają krótkometrażowe filmy dokumentalne, które nie tylko realizują funkcję poznawczą, ale również przyczyniają się do kształtowania i pogłębiania kompetencji społeczno-emocjonalnych uczniów.

Anna Równy – edukatorka filmowa, trenerka edukacji filmowej, absolwentka studiów doktoranckich w Katedrze Wiedzy o Filmie i Kulturze Audiowizualnej UG, koordynatorka merytoryczna NHEF, pracowniczka Działu Edukacji Filmowej w WDK w Kielcach. Autorka scenariuszy metodycznych oraz publikacji o tematyce filmoznawczej, współautorka podręczników do języka polskiego dla szkół ponadpodstawowych „Ponad słowami”. Absolwentka filologii polskiej i studiów podyplomowych: Wiedza o kulturze, Dziennikarstwo internetowe, Edukacja filmowa, Dziennikarstwo filmowe, Etyka i filozofia. Współpracuje jako ekspert z festiwalami filmowymi dla dzieci i młodzieży, dystrybutorami filmowymi i twórcami, oraz z instytucjami i podmiotami odpowiadającymi za kształt edukacji filmowej w Polsce. Laureatka Nagrody PISF w kategorii Edukacja młodego widza dla Liderów Filmoteki Szkolnej na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni w 2015 roku. W roku 2021 otrzymała certyfikowany tytuł Mistrza Pedagogii nadawany przez Ruch Innowacyjny w Edukacji.

Przed webinarium zachęcamy do rejestracji na platformie VOD Warszawa, gdzie opublikujemy filmy i materiały dydaktyczne wchodzące w skład Dokumentalnego niezbędnika filmowego.

 

Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy to warszawska instytucja zajmująca się filmem, realizująca ważne zadania związane z upowszechnianiem kultury i edukacją filmową. Organizujemy projekcje i dyskusyjne kluby filmowe, koncerty muzyki filmowej, wystawy, warsztaty dla dzieci i młodzieży, panele i konferencje, tworzymy programy edukacyjne i jesteśmy obecni w internecie poprzez platformę vod.warszawa.pl. Działamy w Alejach Ujazdowskich 20, a za trzy lata otworzymy ponownie kino Tęcza na Żoliborzu.

Zachęcamy twórców do tworzenia filmów dokumentalnych dla dzieci i młodzieży w ramach programu SKOK W DOK. Laboratorium Pomysłów Dokumentalnych, producentów i nadawców telewizyjnych, fundusze filmowe, dystrybutorów, do ich realizacji i wprowadzania na rynek (poprzez pitchingi i Forum Filmu Dokumentalnego dla Młodej Widowni organizowane corocznie podczas festiwalu Millenium Docs Against Gravity), nauczycieli i rodziców do wykorzystywania takich filmów w edukacji (udostępniamy filmy i materiały edukacyjne, organizujemy warsztaty i kursy). Jesteśmy organizatorem Festiwalu Filmów Dokumentalnych dla Młodej Widowni LET’S DOC.

Platforma VOD Warszawa została zaprojektowana z myślą o warszawskich instytucjach kultury i organizacjach pozarządowych, a przede wszystkim – ich publiczności. Jej idea powstała podczas spotkań grupy cyfrowej i jest wynikiem wspólnej pracy wielu osób z warszawskich teatrów, muzeów, fundacji i stowarzyszeń oraz zespołu Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy. Wspólnota instytucji, organizacji pozarządowych i ludzi kultury, bycie razem pod jednym adresem internetowym, współpraca i efekt skali to tylko niektóre hasła, które za nią stoją. Budowę VOD Warszawa sfinansowało m.st. Warszawa.

Strona www

Platforma VOD Warszawa

Facebook

Instagram

YouTube

Linkedin

Spotify

Źródło: Informacja nadesłana przez organizatora

Szczegóły wydarzenia

Termin nadsyłania zgłoszeń: 10.10.2023
Rozpoczęcie wydarzenia: 10.10.2023
Zakończenie wydarzenia: 10.10.2023
Miejsce wydarzenia: on-line
Organizator: Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy

Dane kontaktowe ↓

Najnowsze wydarzenia!

cała Polska
27.05.2024
- 27.05.2024
Cała Polska
13.05.2024
- 12.06.2024
Wybrane powiaty i miasta
13.05.2024
- 31.07.2024
cała Polska
27.05.2024
- 27.05.2024
Cała Polska
13.05.2024
- 12.06.2024
Wybrane powiaty i miasta
13.05.2024
- 31.07.2024

Odwiedź inne nasze portale

Całość na portalu edufin.pl

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!