Czy w Waszych gminach są niezależne media? Pomóżcie je zidentyfikować

Sieć Obywatelska Watchdog Polska zwraca się z apelem o pomoc w zidentyfikowaniu niezależnych mediów w naszych, lokalnych społecznościach.

Jak piszą organizatorzy przedsięwzięcia „niezależnym medium lokalnym jest takie, w którym pracują/działają dziennikarze przestrzegający podstawowych zasad etyki dziennikarskiej, i których finansowanie opiera się na zróżnicowanych źródłach. Jeśli pozyskuje reklamy, pochodzą one z różnorodnych źródeł. To oznacza, że nie dominują w nich reklamy podmiotów publicznych lub spółek samorządowych. W praktyce oznacza to, że spełnia kontrolną rolę wobec władzy, oceniając jej działania. Pisząc obiektywnie, w tym także krytycznie. Wydawcą takiego tytułu nie może być Jednostka Samorządu Terytorialnego ani żadna instytucja jej podległa.

Watchdog chce zebrać i usystematyzować wiedzę o niezależnych, lokalnych i regionalnych mediach w Polsce: gazetach, portalach internetowych lub rozgłośniach radiowych. Zgłoszenia można wysyłać do 13 stycznia przez wypełnienie przygotowanego kwestionariusza.

Więcej informacji

Źródło: informacja własna Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska

 

Szczegóły wydarzenia

Termin nadsyłania zgłoszeń: 13.01.2023
Rozpoczęcie wydarzenia: 05.01.2023
Zakończenie wydarzenia: 13.01.2023
Miejsce wydarzenia: cała Polska
Organizator: Sieć Obywatelska Watchdog Polska

Dane kontaktowe ↓

Odwiedź inne nasze portale

Całość na portalu edufin.pl

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!