Chłopi polscy na przestrzeni wieków. Stan badań i perspektywy badawcze” – konferencja

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi zaprasza do udziału w konferencji „Chłopi polscy na przestrzeni wieków. Stan badań i perspektywy badawcze”. Konferencja odbędzie się w dniach 10-11 lipca 2023 (poniedziałek-wtorek) w Sali Odczytowej NIKiDW w Warszawie na ul. Krakowskie Przedmieście 66 w godzinach:

godz. 10.30-17.30 (poniedziałek)

godz. 10.00-14.10 (wtorek)

W ostatnich latach zintensyfikował się dyskurs na temat dziejów polskiej wsi, a zwłaszcza panujących tam stosunków społecznych i ekonomicznych, wobec upowszechniania wielu mitów – Organizatorzy Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi oraz Instytut Historii Akademii Finansów i Biznesu Vistula – postanowili zorganizować konferencję z udziałem znawców historii wsi polskiej. Jej celem jest ukazanie w miarę pełnego i zgodnego z aktualnym stanem badań naukowych obrazu stosunków i przemian wsi polskiej od X do początków XXI wieku, od problematyki historycznej poprzez zagadnienia etnohistoryczne, aż do narracji prowadzonej przez muzea zajmujące się historią wsi.

WSTĘP WOLNY!

Szczegółowy program Konferencji

Źródło: Informacja NIKiDW

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi jest państwową instytucją kultury, której jednym z głównych zadań jest popularyzowanie, dokumentowanie i poszerzanie wiedzy na temat kultury mieszkańców obszarów wiejskich. Misję tę realizuje m.in. poprzez upowszechnianie wiedzy o kulturze wsi, zachęcanie mieszkańców wsi do poznania swojego dziedzictwa oraz pokazywanie piękna tradycji wiejskich mieszańcom miast. 

Szczegóły wydarzenia

Termin nadsyłania zgłoszeń: 10.07.2023
Rozpoczęcie wydarzenia: 10.07.2023
Zakończenie wydarzenia: 11.07.2023
Miejsce wydarzenia: Warszawa ul. Krakowskie Przedmieście 66 Sala Odczytowa NIKiDW
Organizator: Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi

Dane kontaktowe ↓

Odwiedź inne nasze portale

Całość na portalu edufin.pl

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!