Biblioteki pełne dobrej energii

„Biblioteki pełne dobrej energii” to autorski projekt Fundacji PVE Dobra Energia, w ramach którego organizatorzy chcą wzmacniać społeczności lokalne z terenów wiejskich, podnosić poziom wiedzy dotyczącej troski o środowisko naturalne, ekologii, odnawialnych źródeł energii, a także rozwijać zainteresowania dzieci i młodzieży naukami przyrodniczymi.

Do konkursu mogą zgłosić się biblioteki publiczne i szkolne z terenów wiejskich. Należy pobrać i wypełnić prosty wniosek oraz złożyć go najpóźniej do 17 listopada 2023 r. Każda z bibliotek musi przedstawić pomysł na warsztaty ekologiczne dla dzieci i młodzieży.

50 bibliotek zostanie zaproszonych do udziału w projekcie na podstawie nadesłanych pomysłów. Biblioteki otrzymają pakiety 15 książek i w ramach projektu przeprowadzą trzy warsztaty ekologiczne, a następnie prześlą do fundacji sprawozdania ze zdjęciami z warsztatów. Następnie wybrane zostaną trzy biblioteki, które nagrodzone będą spotkaniem z ambasadorem projektu – przyrodnikiem Adamem Zbyrytem.

Pakiet 15 książek, które otrzymają zaproszone do projektu biblioteki, zawiera pozycje skierowane do różnych grup wiekowych – od dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym po młodzież i dorosłych.

Dokumenty dotyczące konkursu, w tym wzór wniosku do wypełnienia.

Źródło: https://pvedobraenergia.pl

 

Szczegóły wydarzenia

Termin nadsyłania zgłoszeń: 17.11.2023
Rozpoczęcie wydarzenia: 20.10.2023
Zakończenie wydarzenia: 01.12.2023
Miejsce wydarzenia: Tereny wiejskie
Organizator: Fundacja PVE Dobra Energia

Dane kontaktowe ↓

Odwiedź inne nasze portale

Całość na portalu edufin.pl

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!