Akademia Europejska 2023 – weź udział

Zaproszenie do udziału dla osób, które chcą wiedzieć, jak działa Unia Europejska.

Czym jest Akademia Europejska?

Akademia to kurs online, którego celem jest poszerzenie wiedzy uczestników na temat funkcjonowania Unii Europejskiej, szczególnie w kontekście dynamicznych zmian, które zachodzą w związku z toczącą się wojną i innymi globalnymi wyzwaniami.

Organizatorami są Fundacja Schumana, Fundacja Adenauera oraz Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych. Kurs będzie się składał z pięciu, 90-minutowych spotkań on-line organizowanych w okresie kwiecień-czerwiec 2023 roku. Uczestnicy otrzymają Certyfikat ukończenia Akademii Europejskiej. Po zakończeniu cyklu chętni będą mogli się włączać w inne działania organizatorów Akademii, jak konferencje, warsztaty, wyjazdy studyjne (także zagranicą), etc.

 

Kto może wziąć udział w Akademii?

Kurs przeznaczony jest w szczególności dla:

  • działaczy organizacji społecznych i obywatelskich;
  • pracowników sektora edukacji;
  • pracowników administracji publicznej, szczególnie na poziomie lokalnym;
  • innych osób, które w swojej pracy, edukacji lub działalności społecznej stykają się ze sprawami o tematyce europejskiej

W Akademii mogą wziąć udział osoby zamieszkałe w całej Unii Europejskiej. Wymagane jest sprawne posługiwanie się językiem polskim.

 

Program Akademii

Podczas seminariów poruszone zostaną następujące zagadnienia:

  • Jak działa Unia Europejska? Czym tak naprawdę się zajmuje i jak podejmuje decyzje.
  • Narzędzia weryfikacji informacji z sieci dostępne dla każdego. Dezinformacja w Europie.
  • Dlaczego łatwo mogę kupić buty z Włoch? Wspólny rynek jako podstawa istnienia Wspólnoty Europejskiej.
  • Jak wojna zmienia Unię Europejską? Czy starczy nam gazu, czy możliwe jest członkostwo Ukrainy w Unii, jaka będzie przyszłość relacji z Rosją?
  • O co chodzi w awanturze o KPO? Kilka słów o funduszach europejskich.

Zakres tematyczny może ulec niewielkim zmianom, w zależności od aktualnej sytuacji w Europie oraz bieżących oczekiwań uczestników. Spotkania poprowadzą eksperci współpracujący z Fundacją Schumana, Fundacją Adenauera i OFOP.

Wszystkie osoby, które będą regularnie uczestniczyć w zajęciach, otrzymają Certyfikat ukończenia Akademii Europejskiej 2023.

 

Harmonogram spotkań

Przewidzianych jest 5 spotkań w okresie kwiecień-czerwiec 2023 roku. Spotkania planowane są w wybrane środy w godzinach 17.30-19.00. Konkretne terminy kolejnych zajęć zostaną ogłoszone później, z odpowiednim wyprzedzeniem.

 

Koszt uczestnictwa i wymagania techniczne

Udział w Akademii jest całkowicie bezpłatny. Uczestnicy Akademii powinni posiadać dostęp do komputera z Internetem i możliwość udziału w spotkaniach za pośrednictwem platformy ZOOM lub podobnej (w tym posiadać mikrofon ze słuchawkami, najlepiej także kamerę do komputera). Spotkania będą prowadzone w języku polskim.

 

Jak zgłosić się do udziału?

Osoby zainteresowane udziałem proszone są o przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego https://forms.office.com/e/3ANsGYnqvd do 30 marca br. Informacja o przyjęciu na kurs zostanie przekazana drogą mailową do 4 kwietnia.

Organizatorzy: Organizatorami Akademii Europejskiej są Polska Fundacja im. Roberta Schumana, Fundacja Konrada Adenauera oraz Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych. Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską.

Źródło: Informacja prasowa

Szczegóły wydarzenia

Termin nadsyłania zgłoszeń: 30.03.2023
Rozpoczęcie wydarzenia: 01.04.2023
Zakończenie wydarzenia: 30.06.2023
Miejsce wydarzenia: On-line
Organizator: Fundacja Schumana, Fundacja Adenauera, OFOP

Dane kontaktowe ↓

Odwiedź inne nasze portale

Całość na portalu edufin.pl

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!