23 września – demonstracja na ulicach polskich miast! Młodzieżowy Strajk Klimatyczny zaprasza do przyłączenia się

Ta zima będzie ciężka – wiemy o tym wszyscy i wszystkie. Dziś, chcemy powiedzieć Wam, że nie musiało tak być. Dekady zaniedbań kolejnych rządzących koalicji, a byli to ludzie od prawa do lewa sceny politycznej, wprowadziły nas do ciemnej d…ziury, w której się teraz znajdujemy.

Gdyby rozwój energetyki niskoemisyjnej i odnawialnej był przez te dekady odpowiednio wsparty (chociażby miliardami, które trafiły do polskiego budżetu z tytułu sprzedaży uprawnień do emisji), lub przynajmniej nie był blokowany (jak w przypadku tzw. ustawy odległościowej, która uniemożliwiła budowę nowych lądowych farm wiatrowych), teraz nasze Ministerstwo KLIMATU, nie musiałby trwonić czasu i środków na paniczny wykup węgla na drugim końcu świata po niebotycznej cenie. Ludzie nie musieliby gromadzić śmieci, w obawie o brak opału.
Tak się jednak nie stało, bo nasi rządzący i rządzące nie zajmowali się kwestią klimatu i transformacji energetycznej należycie, a my, jako obywatele i obywatelki, na to pozwoliliśmy. Teraz myślimy ze strachem o tym, co będzie gdy przyjdzie wybrać: ciepły dom czy ciepły posiłek?
Gdy tak zajęci jesteśmy martwieniem się o bezpieczeństwo energetyczne naszych domów, spółki paliwowe i energetyczne zbijają na nas ponadprzeciętne zyski. Rekordowo wysokie ceny energii i jej nośników, spowodowane rosyjską napaścią na Ukrainie, pozwalają im żerować na nas, zwykłych mieszkankach i mieszkańcach Polski. Nie pozwólmy na to!
Tak źle, jak teraz, jeszcze w III Rzeczpospolitej nie było. Winna temu jest bierność polityczek i polityków w kwestiach zupełnie podstawowych, jak przystosowanie polskiego społeczeństwa i gospodarki do wymogów zmieniającego się klimatu. Za tę bierność płacimy my wszyscy, a niektóre i niektórzy z nas mogą ją nawet przypłacić życiem. Ta bierność, ICH bierność nas zabija. Pora powiedzieć jej dość!
Zacznij od zwalczenia swojej bierności! Pokaż, że nie zgadzasz się na to, co zgotowały nam osoby rządzące Polską przez ostatnie 30 lat. Ta zima będzie ciężka, ale następne mogą być już łatwiejsze – stanie się to jednak tylko wtedy, gdy będziemy się tego głośno domagać! Dołącz do nas 23.09 na ulicach polskich miast i walcz z nami ramię w ramię o lepszą przyszłość dla siebie, Polski i przyszłych pokoleń!

Szczegóły wydarzenia

Termin nadsyłania zgłoszeń: 23.09.2022
Rozpoczęcie wydarzenia: 23.09.2022
Zakończenie wydarzenia: 23.09.2022
Miejsce wydarzenia: Katowice, 3M, Wrocław, Warszawa, Łódź, Szczecin
Organizator: Młodzieżowy Strajk Klimatyczny

Dane kontaktowe ↓

Odwiedź inne nasze portale

Całość na portalu edufin.pl

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!