2 edycja konkursu „Korzenie i skrzydła”

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi ogłosił drugą edycję ogólnopolskiego konkursu na najlepszą pracę magisterską i doktorską na temat kultury i dziedzictwa wsi pn. „Korzenie i skrzydła”.

Tegoroczna edycja poświęcona jest wyłącznie pracom magisterskim. Patronat honorowy nad Konkursem objęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński, Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek oraz Polski Komitet ds. UNESCO. Celem Konkursu, podobnie jak w ubiegłym roku, jest wspieranie młodych naukowców i ich promotorów badaczy kultury i dziedzictwa obszarów wiejskich oraz stymulowanie środowiska akademickiego do kontynuacji i zintensyfikowania badań w tym zakresie. Poprzez naszą inicjatywę chcemy także popularyzować wyniki oryginalnych badań naukowych poświęconych tej tematyce.

Konkurs realizuje główne zadania Instytutu, którymi m.in. dokumentowanie, analiza i wieloaspektowa interpretacja oraz popularyzacja dziedzictwa wsi w pełnym spektrum. Pragniemy wzmocnić nurt badań nad dziedzictwem niematerialnym, materialnym, historycznym i przyrodniczym polskiej wsi, by nie tylko chronić wartości duchowe, tradycyjne umiejętności, zjawiska historyczne i obyczajowe. Przede wszystkim jednakchcemy stwarzać naukowo podbudowane systemowe narzędzia, które będą służyły tożsamości lokalnej jako znaczący czynnik rozwoju obszarów wiejskich w Polsce.


Konkurs jest skierowany do studentów i absolwentów wielu różnych kierunków z obszaru nauk humanistycznych, społecznych czy nauk o sztuce, w tym stosujących w pracach dyplomowych metodologię folklorystyczną, etnologiczną i antropologicznokulturową. Mogą oni zgłaszać prace, niepublikowane, napisane w języku polskim, obronione w latach 20182022, jak również te, które nie uzyskały nagród w pierwszej edycji Konkursu za 2021 rok.

Zgłoszenia należy przesłać do 31 grudnia 2022 r. na adres:
konkurs.mgrdr@nikidw.edu.pl

Szczegółowe informacje o Konkursie znajdują się na stronie: www.nikidw.edu.pl

Źródło: Informacja prasowa

Szczegóły wydarzenia

Termin nadsyłania zgłoszeń: 31.12.2022
Rozpoczęcie wydarzenia: 05.12.2022
Zakończenie wydarzenia: 31.12.2022
Miejsce wydarzenia: Cała Polska
Organizator: NIKiDW

Dane kontaktowe ↓

Odwiedź inne nasze portale

Całość na portalu edufin.pl

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!