13 września – konferencja „Zaginięcia wśród osób z zespołem otępiennym – jak zapewnić bezpieczeństwo podopiecznym?”

Rzecznik Praw Obywatelskich, Związek Stowarzyszeń Alzheimer Polska, Wydział Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji i Fundacja Itaka – Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych zapraszają na konferencję poświęconą zaginięciom wśród osób z zespołem otępiennym, podczas której zastanowimy się jak zapewnić bezpieczeństwo podopiecznym?

To coroczne wydarzenie poświęcone osobom żyjącym z otępieniem i ich rodzinom, opiekunom, które organizowane jest we wrześniu – Światowym Miesiącu Choroby Alzheimera.

Konferencja odbędzie się 13 września 2022 r. (środa) w godz. 11.00-15.00

Podczas konferencji będziemy rozmawiać o zespołach otępiennych, czym się charakteryzują, jak komunikować się z osobą z demencją. Porozmawiamy o skali zjawiska zaginięć wśród osób starszych, w tym z otępieniem i co można zrobić, aby zabezpieczać osoby bliskie przed zaginięciem. Pokażemy także, jak ważna jest wrażliwość społeczeństwa na osoby, które mogą być zagubione, co powinno zwrócić naszą uwagę i jak rozpoznać osobę zagubioną.

Zapoznamy się też z kampanią edukacyjno-informacyjną przeciwko zaginięciom „Nie zgub mnie” prowadzoną przez Siedleckie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera w partnerstwie z miastem Siedlce, Komendą Miejską Policji w Siedlcach oraz Siedlecką Spółdzielnią Mieszkaniową.

Wydarzenie kierujemy do bliskich osób z zespołem otępiennym, do pracowników ośrodków pomocy społecznej, domów opieki, szpitali i placówek medycznych, a także do funkcjonariuszy Policji, Straży Miejskich, Gminnych, Straży Pożarnej, jednostek samorządu lokalnego i oczywiście wszystkich zainteresowanych tematem.

Wydarzenie transmitowane będzie za pośrednictwem kanału Biura Rzecznika Praw Obywatelskich na YouTube.

Zorganizuj spotkanie lokalne

Już teraz zapraszamy do udziału online i gorąco zachęcamy do organizowania spotkań lokalnych, na które można zaprosić opiekunów osób z otępieniem, miejscowe władze, przedstawicieli Policji, Straży Miejskiej/Gminnej, Straży Pożarnej, organizacji społecznych, instytucji i wspólnego uczestniczenia w wydarzeniu, a przy okazji zastanowienia się co można zrobić, aby poprawić sytuację osób chorujących, w tym ich bezpieczeństwo.

Bardzo prosimy o przesyłanie informacji o organizowanych spotkaniach lokalnych na adres: alzheimer@brpo.gov.pl


Program konferencji znajduje się poniżej.

Konferencja będzie tłumaczona na język migowy

Ważne linki:

Załączniki:

Źródło: https://bip.brpo.gov.pl

Szczegóły wydarzenia

Termin nadsyłania zgłoszeń: 13.09.2023
Rozpoczęcie wydarzenia: 13.09.2023
Zakończenie wydarzenia: 13.09.2023
Miejsce wydarzenia: on-line
Organizator: RPO, Związek Stowarzyszeń Alzheimer Polska, Wydział Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji i Fundacja Itaka

Dane kontaktowe ↓

Odwiedź inne nasze portale

Całość na portalu edufin.pl

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!