Gdy zabrakło prądu, nie zabrakło ludzi. Jak KGW Wymój przeszło zimową próbę

Tegoroczna zima na Warmii jest wyjątkowo piękna — i wyjątkowo śnieżna. Na przełomie 2025 i 2026  roku codzienność w jednej chwili zamieniła się w zmagania z gwałtownymi, obfitymi opadami śniegu. Zasypane drogi, przerwy w dostawie prądu, poczucie odcięcia od świata. Dla mieszkańców Wymoja była to jedna z tych zim, które na długo zostają w pamięci… Czytaj dalej Gdy zabrakło prądu, nie zabrakło ludzi. Jak KGW Wymój przeszło zimową próbę

Jak zapraszać ludzi do działania? Po warsztacie „Więcej nas potrzeba”

Jak działać, by było nas więcej? Jak rozdzielać zadania, by nikt nie poczuł się urażony? Rozmawialiśmy o tym w gronie 12 organizacji pozarządowych z całej Polski. Trzydniowy warsztat w Łowiczu (15-17 listopada br.) zorganizowaliśmy w ramach programu „Więcej nas potrzeba”. Jak zaangażować więcej osób i poprawić zarządzanie organizacją?

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!