Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę

Zapisz się na Warsztaty Obywatelskie online!

Międzynarodowy Instytut Społeczeństwa Obywatelskiego we współpracy z Fundacją Konrada Adenauera w Polsce zaprasza na kolejną edycję Warsztatów Obywatelskich. Zgłoszenia można przesyłać do 22 marca!
 
Jak się zgłosić?

Aby wziąć udział w Warsztatach Obywatelskich, należy w okresie od 10.03 do 22.03.2021 wypełnić poniższą ankietę:

KLIKNIJ TUTAJ ⬅ 

Po weryfikacji zgłoszeń organizatorzy skontaktują się z chętnymi mailowo.

Czym są Warsztaty Obywatelskie?

Warsztaty Obywatelskie to spotkania, podczas których trenerzy przekazują uczestnikom wiedzę i praktyczne porady na temat działalności obywatelskiej i społecznej. Celem warsztatów jest wyposażenie uczestników w narzędzia, dzięki którym będą mogli być aktywnymi obywatelami i współtworzyć społeczeństwo obywatelskie w Polsce.

Organizatorom zależy nam na tym, aby z tą wiedzą dotrzeć do miejsc, gdzie aktywność obywatelska jest nieco niższa. Według badań średni poziom zaangażowania w działalność organizacji obywatelskich jest najniższy w miastach od 100 do 499 tys. mieszkańców, a nieco większy – we wsiach. Przedstawiciele tych dwóch grup miejscowości będą więc priorytetowymi adresatami Warsztatów. Do zgłoszeń zapraszeni są  jednak wszyscy zainteresowani!

W ramach warsztatów uczestnicy dowiedzą się m.in. jakie prawa przysługują obywatelowi w Polsce i jak z nich skutecznie korzystać, a także w jaki sposób pozyskiwać środki na działalność społeczno-obywatelską.

Warsztaty podzielone są na 3 panele tematyczne:

  • "Obywatel ma prawo"
  • "Crowdfunding - z czym to się je"
  • "Razem możemy zrobić więcej!"

Panele prowadzone są przez trenerów reprezentujących MISO oraz Fundację Konrada Adenauera w Polsce.

Do tej pory Warsztaty odbyły się dwukrotnie – w Radomiu oraz Wieluniu.

Kiedy i gdzie odbędą się Warsztaty?

Ze względu na trwającą pandemię pierwsze tegoroczne spotkania odbędą się w formie zdalnej, na platformie Zoom. Przed rozpoczęciem Warsztatów każdy uczestnik otrzyma drogą mailową wiadomość z bezpośrednim linkiem do spotkania.

Źródło: https://miso.org.pl

Najnowsze