Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Portal DIETY NFZ - wybierz dietę dla siebie

Po rejestracji i wypełnieniu ankiety w serwisie DIETY NFZ dostaniemy dostęp do spersonalizownej diety. Ankieta pozwala na obliczenie wskaźników: BMI (wskaźnik masy ciała), PPM (podstawowej przemiany materii) i CPM (całkowitej przemiany materii).

Udostępniony zostaje nam  przykładowy, 28-dniowy jadłospis diety DASH o kaloryczności 1200, 1500 lub 1800 kcal., oraz w wersji wege -  które są wskazówką do zdrowego odżywiania. Bez rejestracji mamy dostęp do przykładowej tygodniowej diety, oraz takiej samej diety wege.

Dieta DASH (Dietary Approaches to Stop Hypertension) to dieta bazująca na spożyciu warzyw, owoców i pełnych ziaren, uzupełnionych odtłuszczonym mlekiem i niskotłuszczowym nabiałem, rybami, drobiem, nasionami roślin strączkowych, orzechami i olejami roślinnymi i przy znacznym ograniczeniu produktów bogatych w nasycone kwasy tłuszczowe (mięsa, pełnotłustego nabiału i słodzonych napojów) opracowana przez National Heart, Lung, and Blood Institute.

Serwis działa pod adresem: diety.nfz.gov.pl.

***

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx