Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wiklina kontra beton

Projekt „Wiklina kontra beton” został zrealizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Żelisławia „Zapiecek” w ramach programu Fundacji Wspomagania Wsi „Środowisko naturalne naszą szansą”.

Projekt miał na celu zapoznanie 10 osobowej grupy dorosłych mieszkańców Żelisławia z technikami wikliniarskimi i wspólne wykonanie pięknych, naturalnych płotów i małej architektury z wikliny, jako alternatywy dla ogrodzeń z płyt betonowych.

Nabyte umiejętności dały mieszkańcom szansę na uzyskanie dodatkowych dochodów, dzięki sprzedaży własnych wyrobów, oraz świadczeniu usług wikliniarskich.

Warsztaty odbywały się w formie happeningu. Jedni wyplatali całe dnie, inni przez kilka godzin a jeszcze inni tylko się przyglądali.

Było zimno i wietrznie. Zmarznięci byli częstowani gorącą kawą, herbatą, chlebem i Szczodrakami prosto z pieca.

Jedni po kilku godzinach wyjeżdżali, inni przyjeżdżali. Udział w wydarzeniu wzięło ok. 300 osób: mieszkańcy Żelisławia, Czaplinka, Stawna, Złocieńca, Koszalina, Łodzi i innych dużych i małych miejscowości, a nawet z Norwegii.

Wspólnymi siłami wykonano płoty przenośne, które można aranżować zależnie od potrzeby, jako parawany, altany itp.

 

Opracowanie na podstawie materiałów konkursowych: P.S.

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx