Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Kręć się, kręć się koło!


I kręciło się z niesamowitą szybkością w sobotę 26 maja 2012r. przed bielskim Ratuszem. Wprawili je w ruch, nie święci, bo ci przecież garnków nie lepią, lecz młodzi uczestnicy projektu „Heca z pieca” - realizowanego przez Fundusz Lokalny na Rzecz Rozwoju Społecznego we współpracy z Muzeum w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku.

Nasi adepci sztuki ceramicznej przez kilka miesięcy „oswajali” glinę. Podczas pokazu przed Muzeum podzielili się swoją wiedzą i umiejętnościami z Bielszczanami, którzy nie bali się wybrudzić tym fantastycznym surowcem do wyrobu ceramiki i zasiedli przy dwóch kołach garncarskich. Było brudno i wesoło.

Tymczasem młodsi Bielszczanie tłumnie oblegli dwa stanowiska, przy których pod okiem instruktorów „Hecy z pieca” czarowali gliniane brosze, ozdoby, a nawet baranki, świnki czy aniołki.

A ponieważ każdy wie, że glina jest cool (czyt. chłodna) to zapewniamy, że wszystkie wyroby trafią do pieca. Tam się rozgrzeją do czerwoności i wypalą, utrwalając Wasze dokonania na wieki.

Do końca lipca przed bielskim Muzeum można będzie obejrzeć wystawę plenerową prezentującą młodzież podczas warsztatów ceramicznych „Heca z pieca”. Natomiast 22 czerwca 2012 r. o godz. 17.00 w salach muzealnych uczestnicy projektu otworzą wystawę stworzonych przez siebie dzieł. Zapraszamy!

 ***

Projekt finansowany ze środków konkursu dotacyjnego Fundacji PZU "Wzbogacanie oferty edukacyjnej na terenach wiejskich i w małych miastach", "Równać Szanse 2011 - Regionalnego Konkursu Grantowego" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzonego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży, zadania publicznego "Podtrzymywanie tradycji regionalnej i narodowej" ogłoszonego przez Starostwo Powiatowe w Bielsku Podlaskim oraz zadania publicznego "Wspieranie realizacji przedsięwzięć artystycznych służących rozwojowi działalności kulturalnej i artystycznej miasta Bielsk Podlaski" ogłoszonego przez Gminę Miejską Bielsk Podlaski.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx