Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

I Ty możesz zostać archeologiem

Fundusz Lokalny na Rzecz Rozwoju Społecznego realizuje projekt „I Ty możesz zostać archeologiem” w ramach programu „Równać Szanse 2009” Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży przy wsparciu Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Gimnazjaliści z Zespołu Szkół w Augustowie, gm. Bielsk Podlaski /woj. podlaskie/ od stycznia 2010r. biorą udział w prelekcjach i warsztatach: „Co to jest dziedzictwo archeologiczne i jak należy je chronić?”, „Skarby naszych pradziadów na przykładzie zabytków archeologicznych”, „Stanowiska archeologiczne Podlasia- kurhany, grody, cmentarzyska, osady”, „Warsztat pracy archeologa”, „Moda pradziejowa”, „Historia jednej skorupki”.

Uczestnicy projektu - uczniowie klasy II poznają od kuchni pracę archeologa, uczą się poszanowania dziedzictwa archeologicznego. Jest to bardzo ważne na wsi, gdzie często w trakcie prac polowych natrafić można na zabytki archeologiczne.

Dzięki projektowi uczniowie będą wiedzieli jak postąpić w takiej sytuacji. W trakcie zajęć nabierają pewności siebie i wiary we własne możliwości, uczą się pracy w grupie, rozwijają zdolności manualne, nabywają nowe umiejętności.

W kwietniu 2010r. gimnazjaliści z zapałem tworzyli „Malarstwo jaskiniowe” na ścianach swojej szkoły oraz brali udział w warsztatach garncarskich. Samodzielne lepienie naczyń z gliny bardzo im się podobało.

W projekcie bierze udział archeolog- Pani Katarzyna Rusin, która na co dzień pracuje w Dziale Archeologii Muzeum Podlaskiego w Białymstoku.

Przed nami prace nad folderem, objazd naukowy po stanowiskach archeologicznych i pokaz mody „Pradziejowe show”.

***

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx