Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziki piknik na walizkach w Orli

W czwartek 16 czerwca „Sztuka na walizkach” miała swój przystanek w samym sercu dzikiej dżungli – na podwórku przy Zespole Szkół z DNJB im. Ziemi Orlańskiej w Orli. We wspólnym „Pikniku ze sztuką” uczestniczyły maluchy z miejscowej szkoły oraz ich rówieśnicy ze szkoły w Łubinie Kościelnym.

Jak na dżunglę przystało, niemal wszyscy uczestnicy przemienili się w dzikie zwierzęta mieszkające w dżungli. Furorę zrobiły stanowiska, przy których można było wymalować na buzi podobizny zwierząt – psów, kotów, tygrysów, węży czy motyli. Oprócz bazgrania po buzi farbkami ekologicznymi dzieci malowały farbami las, kolorowały gipsowe figury zwierząt, składały zwierzęta z baloników i tkały olbrzymią pajęczą sieć. Zabawie towarzyszyła muzyka, a głodnych wspomagała ekipa grilująca pyszne potrawy. Nad całością czuwali organizatorzy imprezy oraz młodzi wolontariusze z Zespołu Szkół w Augustowie.

 

Projekt jest realizowany z udziałem środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przez Muzeum w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx