Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

LGD z woj. kujawsko - pomorskiego otrzymały dodatkowe środki na rozwój przedsiębiorczości na obszarach wiejskich

Jeszcze w tym roku ruszą konkursy ogłaszane przez osiem Lokalnych Grup Działania z woj. kujawsko - pomorskiego, które otrzymały dodatkowe środki na rozwój przedsiębiorczości na swoich obszarach. Jest to szansa na wsparcie finansowe dla mieszkańców regionu, którzy poszukują funduszy na założenie własnej firmy lub rozwinięcie działalności gospodarczej. Na ten cel trafi ponad 5,3 miliona złotych.

Z dodatkowych środków (łącznie 5,3 miliona złotych) z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, które przekazujemy ośmiu Lokalnym Grupom Działania w naszym regionie, skorzystają głównie mieszkańcy regionu, którzy chcą założyć własną firmę, oraz przedsiębiorcy poszukujący funduszy na rozwój działalności na terenach wiejskich. Pieniądze trafią także na rozwój lokalnej infrastruktury turystycznej, rekreacyjnej i kulturalnej (m.in. tworzenie placów zabaw i miejsc wypoczynku) oraz promocję miejscowych produktów i usług (publikacje i wydawnictwa). Więcej informacji o zakresach działań, na które przeznaczone zostaną dodatkowe środki w tabeli.

Lista Lokalnych Grup Działania, które otrzymają dodatkowe środki z PROW:

  • Lokalna Grupa Działania Razem dla Powiatu Radziejowskiego (obszar działania – gminy powiatu radziejowskiego),
  • Lokalna Grupa Działania Vistula Terra Culmensis – Rozwój przez Tradycję (gminy powiatu grudziądzkiego, gmina Płużnica w powiecie wąbrzeskim, gminy Stolno, Lisewo oraz gmina wiejska Chełmno w powiecie chełmińskim),
  • Lokalna Grupa Działania Pałuki – Wspólna Sprawa (gminy powiatu żnińskiego),
  • Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Dolina Drwęcy (gminy powiatu golubsko-dobrzyńskiego),
  • Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Gmin Dobrzyńskich Region Północ (gminy powiatu rypińskiego),
  • Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Sąsiedzi wokół Szlaku Piastowskiego (gminy powiatu mogileńskiego),
  • Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Ziemia Wąbrzeska (miasto i gmina Wąbrzeźno, gminy wiejskie: Dębowa Łąka i Książki),
  • Stowarzyszenie Partnerstwo dla Ziemi Kujawskiej (gminy powiatu aleksandrowskiego).

WIĘCEJ INFORMACJI NA TEN TEMAT

Źródło: https://www.kujawsko-pomorskie.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx