Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Najlepsze praktyki LEADER / RLKS w Europie

Po raz pierwszy członkowie stowarzyszenia ELARD mają okazję do zaprezentowania się oraz przedstawienia czym zajmuje się LEADER w ich krajach w formie publikacji, zatytułowanej „Podróż LEADER przez wiejską Europę - krajowe sieci LGD ujawniają różnorodność wdrażania LEADERa”.


pobierz

Publikacja zawiera informacje o krajowych sieciach LGD w 26 krajach uzupełnione ciekawymi przykładach projektów z każdego kraju. Około 50 opisów projektów od małych lokalnych inicjatyw do dużych projektów infrastrukturalnych pokazuje obszar działalności LEADERa w całej Europie. W opisie każdego projektu wyjaśniono dlaczego został wybrany do publikacji (m.in. reprezentuje ważne tematy kraju, pokazuje wyjątkowość LEADER). Z Polski zaprezentowano dwa przykłady: o wsparciu powstawania i rozwoju firm przetwórstwa spożywczego z obszaru LGD Dolina Raby oraz o obserwatorium astronomicznym CWINT łączącym turystykę z edukacją młodych ludzi i zachęcaniem ich do działań naukowych ze Stowarzyszenia Ostrzeszowska LGD. W wielu przypadkach dział poświęcony danemu krajowi przedstawia również krótką opinię ekspercką dotyczącą LEADERa, dającą pewne wskazówki na temat analizy wpływu tego instrumentu na obszary wiejskie.

LEADER obejmuje wiele zagadnień, które są ważne dla wzmocnienia struktury społeczno-gospodarczej na obszarach wiejskich. Niektóre tematy to:

  • zaangażowanie obywatelskie, przedsiębiorczość młodzieży;
  • problemy społeczne i warunki pracy, takie jak wsparcie społeczności marginalizowanych, integracja, opieka dzienna;
  • wsparcie dla MŚP oraz mikroprzedsiębiorstw, gastronomii, produktów lokalnych;
  • zarządzanie miejscem docelowym;
  • wydarzenia kulturalne;
  • e-mobilność;
  • sieci i regionalne znaki handlowe;
  • zachowanie dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego oraz edukacja ekologiczna;
  • infrastruktura.

Zapraszamy do lektury.

Publikacja - pobierz

Źródło: http://ksow.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx