Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

CAMS - baza modeli i analiz związanych ze współpracą międzysektorową, aktywnością obywatelską i partycypacją społeczną

Centrum Analiz i Modeli Społecznych (CAMS) jest projektem realizowanym wspólnie przez Centrum OPUS i Centrum Innowacji Społecznych Uniwersytetu Łódzkiego.

        

CAMS ma być miejscem wypracowania, gromadzenia i promocji rozwiązań służących aktywności.  

W ramach Centrum Analiz i Modeli Społecznych powstanie: 

  1. Baza Analiz i Modeli Społecznych – miejsce gdzie zbierane i promowane są rozwiązania dotyczące partycypacji społecznej, usług społecznych i współpracy międzysektorowej 

  2. NARZĘDZIE do prowadzenia badań lokalnych – powstanie narzędziownik dla lokalnych ngo i samorządów do prowadzenia samodzielnych badań lokalnych.

  3. ROZWIĄZANIA prawne -chcemy zaproponować rozwiązania, które pozwolą aktywnym mieszkańcom realizować jako os. fizycznym projekty na rzecz społeczności lokalnej z wykorzystaniem środków publicznych.

 

W ramach CAMS łączymy potencjał akademicki i doświadczenie w budowaniu aktywności społecznej. Chcemy, żeby CAMS stało się think tankiem wspierającym rozwój aktywności i współpracy międzysektorowej w regionie łódzkim.

Projekt sfinansowany jest w Narodowego Instytutu Wolności -Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030.

                                     

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx