Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Webinarium: “Raport o stanie gminy – nowy obowiązek władz lokalnych”

Tematem internetowego szkolenia jest raport o stanie gminy, czyli dokument, którego stworzenie jest nowym obowiązek władz lokalnych.

Obowiązek raportowania wszedł w życie z początkiem obecnej kadencji władz samorządowych. Pierwsze raporty mają zostać przedstawione radom do końca maja. Warto zastanowić się, jakie informacje mogą i powinny znaleźć się w raportach rocznych, aby zapewnić radnym, a także mieszkankom i mieszkańcom wiedzę na tematy istotne dla funkcjonowania lokalnej wspólnoty.

Podczas webinarium dowiecie się:

  • czym jest raport o stanie gminy?
  • kto odpowiada za jego przygotowanie i w jaki sposób jest przyjmowany?
  • jakie informacje powinny się w nim znaleźć?
  • jak jako mieszkanki i mieszkańcy możemy wpływać na jego kształt i brać udział w debacie na jego temat?
  • jakie wzorce i inspiracje dotyczące przygotowania raportu o stanie gminy warto promować wśród osób zasiadających w organach władz lokalnych?

Webinarium prowadzi:

Dawid Sześciło – doktor nauk prawnych, adiunkt w Zakładzie Nauki Administracji na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ekspert organizacji pozarządowych, autor licznych publikacji z zakresu prawa publicznego, wyborczego, praw człowieka i zarządzania publicznego.

Zapraszamy także do zapoznania się z materiałami na temat raportu o stanie jednostki samorządu terytorialnego opublikowanymi przez Fundację Batorego:

Źródło: https://www.maszglos.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx