Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„Anielskie Ogrody” - projekt z Polski zwycięzcą w kategorii „Popular Vote” w tegorocznej edycji Rural Inspiration Awards

 

W tegorocznej edycji Rural Inspiration Awards 2021 w kategorii „Popular Vote” zwyciężył projekt „Anielskie Ogrody” z Polski.

 

W konkursie uczestniczyło 125 projektów z 22 państw. Anielskie Ogrody to jedyny polski projekt, który znalazł się wśród finalistów. Osoby z całej Europy w drodze głosowania internetowego wybrały najlepszy projekt w kategorii "Popular Vote". Zwyciężyły "Anielskie Ogrody" z Polski.

 
Anielskie Ogrody to edukacyjno-ekologiczne gospodarstwo rolne z przydomowym ogrodem. Ogród dostarcza przez cały rok ekologicznych warzyw, owoców, ziół, kwiatów w ilości potrzebnej dla czteroosobowej rodziny. Nadwyżki są sprzedawane klientom gospodarstwa w postaci koszyka od rolnika. Ekologia realizowana jest w oparciu o bioróżnorodności i elementy permakultury. Anielskie Ogrody specjalizują się w uprawie warzyw na słabej ziemi. Pokazują, co można zrobić, aby ogród stał się kuchnią, spiżarnią, apteką, kwiaciarnią i drogerią.
 
Anielskie Ogrody stworzyli Kamila i Bogdan Kasperscy w małej miejscowości Budachów. W ciągu kilku lat, na kawałku słabej ziemi powstał pełen życia i jedzenia ogród.
 
Marzeniem Kamili i Bogdana Kasperskich z Budachowa jest to, aby cały świat był zielony, a ludzie żyli w przyjaźni z naturą. Angażują się bardzo w społeczną działalność ekologiczną. Do współpracy zaprosili lokalny samorząd, szkołę, przedszkola, parafię, mieszkańców Budachowa i innych okolicznych wiosek. Wspólnie udało im się stworzyć kilka ogrodów społecznych. Lokalna społeczność zobaczyła, że wspólnymi siłami zrealizować wartościowe ekologiczne projekty nawet w tak małych miejscowościach.
 
Anielskie Ogrody pokazują, że mając wizję i chęć do działania można osiągnąć dużo. Biorą udział w konkursach, aby zwrócić uwagę jak ważna jest przyroda w naszym życiu. Anielskie Ogrody zostały docenione w kilku ważnych konkursach ekologicznych w Polsce. Teraz projekt z małej polskiej wsi został dostrzeżony na poziomie Europy.

Warto odwiedzić: https://anielskieogrody.pl
 
Źródło: Informacja prasowa

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx