Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rozmowy z finalistami konkursu "Innovation in politics" - projekt Krakowskie Ogrody Społeczne

Prezes THINKTANK i Centrum Stosunków Międzynarodowych, dr Małgorzata Bonikowska, rozmawia z Piotrem Kempfem, Dyrektorem Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie.

Projekt Krakowskie Ogrody Społeczne kierowany jest do wszystkich mieszkańców Krakowa, którzy chcą zazielenić miasto i założyć ogród społeczny, czyli dodatkową przestrzeń zieleni w miastach, łączącą ogrodnictwo z partycypacją i integracją społeczną oraz edukację przyrodniczą i ekologiczną. Każdy mieszkaniec Krakowa, wspólnie z sąsiadami i znajomymi przy współpracy z ZZM w Krakowie może stworzyć takie enklawy bioróżnorodności.

"Innovation in politics" jest corocznym konkursem organizowanym przez Instytut Innowacji Politycznych z siedzibą główną w Wiedniu, w którym biorą udział projekty z całej Europy. Inicjatywa ma służyć popularyzacji najciekawszych i najbardziej efektywnych przedsięwzięć, które rozwiązują konkretne problemy społeczności - miast, regionów, państw. Jej celem jest także stworzenie sieci kontaktów między politykami z różnych krajów, których wspólną cechą jest nowoczesne, wykraczające poza schematy podejście do polityki i chęć modernizacji systemu tradycyjnych partii i aktywności publicznej.

Źródło: YouTube

Zobacz również:

Rozmowy z finalistami konkursu "Innovation in politics" - Katowice i Łódzki Panel Obywatelski

Rozmowy z finalistami konkursu "Innovation in politics" - projekt z Dąbrowy Górniczej „Stworzenie pierwszej w Polsce eksperckiej lokalnej grupy międzysektorowej ds. prewencji i przeciwdziałania radykalizacji"

Rozmowy z finalistami konkursu "Innovation in politics" - Senior tuli maluszka, Poznań

Rozmowy z finalistami konkursu "Innovation in politics" - Gdańskie Centrum Równego Traktowania

Rozmowy z finalistami konkursu "Innovation in politics" - Latarnicy i gospodarze, Łódź

Rozmowy z finalistami konkursu "Innovation in politics" - Ogrody Krakowian

Rozmowy z finalistami konkursu "Innovation in politics": Laboratorium Architektury 60+ (LAB60+), Żłobek samorządowy w Rzekuniu

Pierwsza sieć zielonej energii w Polsce - rozmowy z finalistami konkursu Innovation in Politics 2020

Żłobek z nagrodami i solankowa tężnia. Rozmach inwestycyjny w Rzekuniu

Trudne czasy przynoszą wyjątkowe projekty – projekt z Gdyni zwycięża w kategorii „Ekonomia”

***

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx