Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rozmowy z finalistami konkursu "Innovation in politics" - Katowice i Łódzki Panel Obywatelski

Róża Rzeplińska (założycielka MamPrawoWiedziec.pl) rozmawia z Wiolettą Niziołek-Żądło, koordynatorką projektów społecznych w Urzędzie Miasta Katowice.

Ideą projektu KATOobywatel jest budowa społeczeństwa obywatelskiego, wspieranie mieszkańców w działaniach na rzecz miasta i edukacja. W ramach projektu odbywa się np. sianie i utrzymywanie łąk kwietnych z udziałem mieszkańców, akcja SprzątaMy dzielnice, czy wprowadzenie systemu Naprawmyto.pl, służącego zgłaszaniu usterek miejskiej infrastruktury. Więcej o projekcie: http://katoobywatel.katowice.eu/

***

Mirella Panek-Owsiańska (Szkoła Liderów) rozmawia o finałowym projekcie z Agatą Burlińską (Biuro Aktywności Miejskiej Urzędu Miasta Łodzi), Pauliną Kozub (przedstawicielką moderatorek projektu) oraz Konradem Szpakiem (Fundacja Instytut Polityk Publicznych).

Łódzki Panel Obywatelski „Zieleń w mieście" ma na celu zaangażowanie mieszkańców w kształtowanie terenów zielonych w Łodzi. Otwarta formuła pozwala na dotarcie do różnych grup mieszkańców, którzy mogą wypowiedzieć się na poszczególne tematy zaproponowane przez Urząd Miasta. Jest to również pierwszy panel obywatelski w Polsce przeprowadzonym w sposób zdalny. Więcej informacji: https://uml.lodz.pl/panel-obywatelski...

"Innovation in politics" jest corocznym konkursem organizowanym przez Instytut Innowacji Politycznych z siedzibą główną w Wiedniu, w którym biorą udział projekty z całej Europy. Inicjatywa ma służyć popularyzacji najciekawszych i najbardziej efektywnych przedsięwzięć, które rozwiązują konkretne problemy społeczności - miast, regionów, państw. Jej celem jest także stworzenie sieci kontaktów między politykami z różnych krajów, których wspólną cechą jest nowoczesne, wykraczające poza schematy podejście do polityki i chęć modernizacji systemu tradycyjnych partii i aktywności publicznej.

Źródło: YouTube

Zobacz również:

Rozmowy z finalistami konkursu "Innovation in politics" - projekt z Dąbrowy Górniczej „Stworzenie pierwszej w Polsce eksperckiej lokalnej grupy międzysektorowej ds. prewencji i przeciwdziałania radykalizacji"

Rozmowy z finalistami konkursu "Innovation in politics" - Senior tuli maluszka, Poznań

Rozmowy z finalistami konkursu "Innovation in politics" - Gdańskie Centrum Równego Traktowania

Rozmowy z finalistami konkursu "Innovation in politics" - Latarnicy i gospodarze, Łódź

Rozmowy z finalistami konkursu "Innovation in politics" - Ogrody Krakowian

Rozmowy z finalistami konkursu "Innovation in politics": Laboratorium Architektury 60+ (LAB60+), Żłobek samorządowy w Rzekuniu

Pierwsza sieć zielonej energii w Polsce - rozmowy z finalistami konkursu Innovation in Politics 2020

Żłobek z nagrodami i solankowa tężnia. Rozmach inwestycyjny w Rzekuniu

Trudne czasy przynoszą wyjątkowe projekty – projekt z Gdyni zwycięża w kategorii „Ekonomia”

​***

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx